STRONA  GŁÓWNA GALERIA  ZDJĘĆ NAPISZ  DO NAS MAPA  DOJAZDU
PARAFIA   ŚWIĘTEJ   RODZINY   w   PUŁAWACH

Aktualności

- Ogłoszenia

- Intencje mszalne

- Zapowiedzi

- Informacje dla bierzmowanych

- Informacje dla dzieci komunijnych

Życie parafii

- Wydarzenia

- Teren Parafii

- Msze św.

- Nabożeństwa

- Kancelaria

- Sprawowanie sakramentów

- Do chorego

- Pogrzeb katolicki

- Dla młodych i o młodych

- Rekolekcje, kazania

- Śpiewy

- Inne MP3

- Pielgrzymki

- Artykuły

- Rok Wiary w rodzinach

Wspólnoty

- Duszpasterze

- Rada Duszpasterska

- Poradnia rodzinna

- Kółka Różańcowe

- Legion Maryi

- Chór parafialny

- Koło Przyjaciół Radia Maryja

Stowarzyszenie Rodzina

Dzień Papieski

Akcja Katolicka

Zespół Iuvenes Domino

Pielgrzymki rowerowe

Historia

Linki

- Szkoła Formacji Duchowej

- Pismo Święte

- Katechizm Kościoła

- Kodeks Prawa Kanonicznego

- Sobór Watykański

- JPII - złote myśli17 Niedziela zwykła 24.07.2016

·         Powitanie Ks. Bpa diecezji w Orleanie – Monsinior Jacques Blaquaert i pielgrzymów z tej diecezji.

·         Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego
z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości. Zapraszamy na wspólną modlitwę w tej intencji:

·         Dzisiaj msza św. w naszym kościele z gośćmi z Francji o godz. 10.00 a jutro o godz. 8.00

·         Biesiada międzynarodowa przy pałacu Czartoryskich dzisiaj od godz. 16.00, Zapraszamy całe rodziny na wspólne świętowanie, prosimy zabrać ze sobą koce, aby móc usiąść na trawie. Będzie wiele atrakcji; Koncerty: o 16 tej Gospel ;prawie 300 osobowy chór Polsko-Francusko-Włosko-Niemiecko-Brazylijski zaśpiewa wspólnie. Potem na ludowo zespół Styrta, następnie piękne reggae zagrają księża z ks. Michałem z Garnizonu na saksofonie, a na koniec Ania Dąbrowska. W przerwach zaprezentują się nasi goście z zagranicy. Będzie też grill, lody, frytki popcorn dmuchańce, skakance, zdrowa żywność, twórcy ludowi i wiele innych atrakcji. Będzie też przeprowadzana zbiórka dla Franka Fernezego z Kazimierza Dolnego. Franio ma 6 i pół roku. Mieszka wraz z rodzicami w Kazimierzu Dolnym .Na początku maja 2016 roku w Centrum Zdrowia Dziecka lekarze zdiagnozowali straszną genetyczną chorobę ALD. W Polsce jest to w tej chwili choroba nieuleczalna. Przedłużyć Franiowi życie i zahamować rozwój choroby może jedynie przeszczep komórek macierzystych. Koszt jednej terapii to około 160 000 złotych. W niedzielę wolontariusze z odpowiednio oznakowanymi puszkami, będą zbierać na Biesiadzie ofiary na ten cel. Za wszelka pomoc dziękujemy. Czy jest większe miłosierdzie, niż ratowanie życia dziecka?

·         Wszystkich pielgrzymów jadących do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem pożegnamy w poniedziałek w naszym  kościele na mszy św. o godz. 8.00

·         Osoby, które chcą pojechać do Krakowa 31 lipca /niedziela/ prosimy o odbiór wejściówek w zakrystii. Zapraszamy w tym tygodniu młodzież, która pozostała w domu, na wspólne oglądanie transmisji ze Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się w Krakowie, i do wspólnej modlitwy z następcą św. Piotra i z młodymi z całego świata.

·         We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima, na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

·         "Trwają zapisy do nowo powstającego przedszkola o profilu katolickim - jedynej tego typu placówce w Puławach. Zapraszamy rodziców, którzy pragną, by ich dzieci nie tylko zdobywały wiedzę przedszkolaka, ale również wzrastały w miłości i prostej, pełnej ufności dziecięcej wierze. Przedszkole Jezusa Miłosiernego rozpoczyna swoją działalność już we wrześniu i będzie się mieściło przy ulicy Księżnej Izabelli 12 (róg ulicy Moniuszki). Zapisy i wszelkie informacje pod numerem 516 313 100 oraz na stronie www.przedszkolejezusa.pl.

Prasa katolicka
W najnowszym Gościu Niedzielnym: -  po zamachu w Nicei z tamtejszej diecezji na Światowe Dni Młodzieży zdecydowało się przyjechać więcej osób niż deklarowało to przed tragicznymi wydarzeniami; -  kard. Stanisław Dziwisz powtarza za św. Janem Pawłem II „Nie lękajcie się” i zaprasza  wszystkich do Krakowa.
Tygodnik Katol. NIEDZIELA. Bez żywej wiary Polaków nie może ostać się Polska  O cudzie, który zdarzył się Mieszkowi I, fenomenie polskiego chrześcijaństwa i polskim Kościele, który od początku był z narodem, mówi prof. Krzysztof Ożóg, mediewista.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej .

Budowa kościoła  Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie za hojne ofiary na dalszą budowę kościoła.

·         Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Pragniemy wypraszać dar życia wiecznego dla śp.: Maria Górecka .

·         Dzisiaj po mszach świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w poniedziałek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W Roku Miłosierdzia jest to także uczynek miłosierdzia wobec tych, którzy czynią miłosierdzie na misjach z pomocą pojazdów. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W Roku Miłosierdzia jest to także uczynek miłosierdzia wobec tych, którzy czynią miłosierdzie na misjach z pomocą pojazdów. Dziękując Panu Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry pomóżmy polskim misjonarzom w zakupie pojazdów misyjnych.

Modlitwa w intencji ŚDM 2016
„Boże, Ojcze Miłosierny,

który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka”.
Zawierzamy Ci szczególnie

ludzi młodych ze wszystkich narodów, ludów i języków.
Prowadź ich bezpiecznie po zawiłych ścieżkach współczesnego świata
i daj im łaskę owocnego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
Ojcze niebieski,

uczyń nas świadkami Twego miłosierdzia.
Naucz nieść wiarę wątpiącym,
nadzieję zrezygnowanym,
miłość oziębłym,
przebaczenie winnym i radość smutnym.
Niech iskra miłosiernej miłości,
którą w nas zapaliłeś,
stanie się ogniem przemieniającym ludzkie serca
i odnawiającym oblicze ziemi.
Maryjo, Matko Miłosierdzia, módl się za nami.

Święty Janie Pawle II, módl się za nami.
Święta Siostro Faustyno, módl się za nami.

W ramach ŚDM w Puławach pod hasłem; Błogosławieni miłosierni ..;dzisiaj o godz. 16.tej rozpocznie się przy Pałacu Czartoryskich Międzynarodowa Biesiada. Zapraszamy całe rodziny na wspólne świętowanie, prosimy zabrać ze sobą koce, aby móc usiąść na trawie. Będzie wiele atrakcji; Koncerty: o 16 tej Gospel ;prawie 300 osobowy chór Polsko-Francusko-Włosko-Niemiecko-Brazylijski zaśpiewa wspólnie. Potem na ludowo zespół Styrta, następnie piękne reggae zagrają księża z ks.  Michałem z Garnizonu na saksofonie,  a na koniec Ania Dąbrowska. W przerwach zaprezentują się nasi goście z zagranicy. Będzie też grill, lody, frytki popcorn dmuchańce, skakance, zdrowa żywność, twórcy ludowi i wiele innych atrakcji. Będzie też przeprowadzana zbiórka dla Franka Fernezego z Kazimierza Dolnego. Franio ma 6 i pół roku. Mieszka wraz z rodzicami w Kazimierzu Dolnym .Na początku maja 2016 roku w Centrum Zdrowia Dziecka lekarze zdiagnozowali straszną genetyczną chorobę ALD. W Polsce jest to w tej chwili choroba nieuleczalna. Przedłużyć Franiowi życie i zahamować rozwój choroby może jedynie przeszczep komórek macierzystych.  Koszt jednej terapii to około 160 000 złotych. W niedzielę wolontariusze z odpowiednio oznakowanymi puszkami, będą zbierać  na Biesiadzie ofiary na ten cel. Za wszelka pomoc dziękujemy. Czy jest większe miłosierdzie, niż ratowanie życia dziecka?

W poniedziałek Mszą Św. o godz. 8.00 w kościele Św. Rodziny pożegnamy wszystkich pielgrzymów udających się do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.


Pociągi na ŚDM do Krakowa

Na ceremonie otwarcia na Błoniach będą kierowane odpowiednio na stacje:
Kraków Swoszowice, Kraków Mydliniki oraz
Kraków Płaszów.

Natomiast pociągi z pielgrzymami udającymi się na Czuwania z Ojcem Świętym na Brzegach w dniu 30 lipca 2016 r. przyjadą na stacje:
Kraków Swoszowice,
Kraków Bieżanów,
Kraków Płaszów oraz Podłęże.


ŚDM w Puławach:
20 lipca przyjedzie do Puław młodzież, która będzie uczestniczyć w ŚDM. Będziemy gościć młodych z Francji w parafii Świętej Rodziny, Miłosierdzia i MB Różańcowej, z Włoch w parafii Św. Brata Alberta, z Niemiec w parafii Św. Józefa, oraz z Belgii w Parafii Wniebowzięcia NMP. Spotkanie rodzin przyjmujących pielgrzymów  w niedzielę 17 lipca o godz. 19 tej. Do przyszłej niedzieli bardzo prosimy jeszcze raz o potwierdzenie w kancelarii lub mailem chęci przyjęcia pielgrzymów. Program pobytu w Puławach oparty jest o fragment Pisma Świętego z Księgi Rodzaju mówiący o spotkaniu Boga z Abrahamem pod dębami Mamre i jest on następujący:

Środa 20 lipca
ok 15.30 Przywitanie grup w parafiach i zakwaterowanie
18.00 Uroczysta Msza Święta - kościół Matki Bożej Różańcowej                                                            
19.30 Dom Chemika - przywitanie przez władze, przedstawienie się, zapoznanie z programem podział uczestników na grupy, itp.

Czwartek 21 lipca - Gościnność drogą miłosierdzia
8.30  Modlitwy poranne (Rdz 18, 1-8) - kościół Matki Bożej Różańcowej
9.30 wyjazd  do Kazimierza + wąwozy lessowe - grupa I
9.30 warsztaty Gospel -Dom Chemika - grupa II
13.00 obiad - w szkołach
14.30 warsztaty Gospel - Dom Chemika - grupa I
14.30 gra miejska - zwiedzanie Puław, "uczynki miłosierdzia" - grupa II
18.00 Msza Święta - kościół Świętego Brata Alberta
20.00 "Chrystoteka" – Plac Chopina

Piątek 22 lipca - cierpienie miejscem spotkania Boga
8.30 Modlitwy poranne (Rdz 18, 9-15) kościół Matki Bożej Różańcowej
9.30 wyjazd do Kazimierza + wąwozy lessowe - grupa II
9.30 warsztaty Gospel -Dom Chemika - grupa I
13.00 obiad - w szkołach
14.30 warsztaty Gospel - Dom Chemika - grupa II
14.30 gra miejska - zwiedzanie Puław, "uczynki miłosierdzia" - grupa I
18.00 Msza Święta - kościół Miłosierdzia
20.00 Droga krzyżowa ulicami miasta: kościół Miłosierdzia - kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i zasadzenie pamiątkowego dębu

Sobota 23 lipca - Boża obietnica dobrą nowiną dla mojego życia
8.30 Modlitwy poranne - kościół Matki Bożej Różańcowej - i uroczyste pożegnanie Puławskiej Pielgrzymki Rowerowej
10.30 wyjazd do Lublina
12.00 Arena młodych - marsz wiary, Msza Święta, piknik, uwielbienie
Ok 21 powrót do Puław

Niedziela 24 lipca
Przed południem - Msze Święte w parafiach zakwaterowania
                          Uroczysty obiad w rodzinach
Po południu:
15.00 Próba koncertu przy Pałacu Czartoryskich
16.00 Koncert Gospel uczestników ŚDM
Biesiada międzynarodowa - różne występy
Prezentacja miasta i poszczególnych grup (występy)
Uwielbienie

Poniedziałek
8.00 Msza Święta – kościół Świętej Rodziny
Pożegnanie i wyjazd na centralne obchody ŚDM w Krakowie.


38. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę to wydarzenie, które od 38 lat mobilizuje tych, którzy chcą przeżyć szczególne rekolekcje w drodze, gdzie można połączyć trudy marszu z modlitwą w niezliczonych intencjach. Tegoroczna pielgrzymka będzie bezpośrednim przygotowaniem do przeżycia w naszej Archidiecezji Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. W drodze na Jasną Górę, przyświecać nam będzie hasło: „Miłosierni jak Ojciec" i nawiązuje do hasła, które przeżywamy obecnie w Kościele. Tegorocznym partnerem Pielgrzymki będzie tygodnik katolicki Niedziela. W tym roku w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji dziękczynnej za Światowe Dni Młodzieży z prośbą o jak najtrwalsze owoce ich przeżywania.

Jak co roku wyjście z Lublina zaplanowano 3 sierpnia po Mszy św. na placu przed Archikatedrą o godzinie 8.30. Pielgrzymka przez kilka dni pójdzie w trzech kolumnach, wszyscy pielgrzymi połączą się w połowie drogi na Świętym Krzyżu. Wcześniej, bo już 1 sierpnia, wyjdą w trasę pątnicy z Chełma. Z główną kolumną pielgrzymki połączą się 6 sierpnia w Annopolu. Wędrówka potrwa 12 dni. Do Częstochowy dotrzemy 14 sierpnia. Pielgrzymka liczy w sumie 19 grup. Pątnicy mają do przejścia około 320 kilometrów.

Konferencje w czasie rekolekcji w drodze wygłosi Jakub Kornacki - aktor teatralny, a czasem i filmowy. Prywatnie - mąż i ojciec. Dziewięć lat temu. Rzucił teatr i zajął się ewangelizacją. Zamiast aktorem, został... autorem. Pisze piosenki, książki, scenariusze teatralne i filmowe. Ale wspólnym mianownikiem jego twórczości jest jeden temat wiodący: Boża Miłość.

Od 25 lipca zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą, codziennie do wyjścia pielgrzymki w godz. 10.00 - 17.00.

W tym roku każdy zarejestrowany uczestnik Światowych Dni Młodzieży w Krakowie na pielgrzymkę idzie za darmo. Podstawą będzie bilet potwierdzający udział w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem.

Koszt uczestnictwa to 75 zł. Opłata uwzględnia m.in. transport bagaży, prom przez Wisłę, kupno lekarstw i materiałów opatrunkowych, tzw. gadżety pielgrzymkowe, informatory oraz ubezpieczenie NW. Jak co roku przewidziane są zniżki.

Dla mniej zamożnych pątników przewidziana jest prawie 35% zniżka, czyli kwota wpisowa dla pątnika wynosi 50 zł - zniżka jest możliwa tylko za zgodą Księdza Proboszcza, który dla potrzeb pielgrzymki wydaje specjalne zaświadczenie.

Pielgrzymka posiada specjalną promocję dla rodzin:
          2 osoby z rodziny wpisowe - 120 zł
          3 osoby i więcej wpisowe - 160 zł.

Pielgrzymi pełniący posługę w grupie płacą wpisowe 60 zł (decyzję o funkcyjnych podejmuje Przewodnik grupy):
-  4 porządkowych
-   5 osób ze scholii
-  2 łącznościowców
-  2 kwatermistrzów.

Udział nieletnich w pielgrzymce jest możliwy według zasad:
          dzieci do lat 15 - w towarzystwie osoby dorosłej wskazanej na liście
          w wieku 16-18 lat - na podstawie pisemnego zezwolenia rodziców albo prawnych opiekunów, złożonego u Księdza Proboszcza.

Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą. Jest wiele osób, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego zapraszamy chętnych, by wsparli nasz Fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej. W ubiegłym roku Fundusz wsparło ponad 700 osób.

Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie www.pielgrzymka.lublin.pl

Organizatorem 38. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę jest Duszpasterstwo Pielgrzymka Archidiecezji Lubelskiej.
Przewodnikiem jest ks. Mirosław Ładniak, ul. Podwale 15, 20-117 Lublin, tel. 507 032 028.


Opcje wyjazdu młodzieży z Puław na ŚDM do Krakowa

 • Opcja I.
  Od 25 lipca do 1 sierpnia. Z pełnym pakietem, czyli: noclegiem, wyżywieniem, transportem (poruszanie się po Krakowie i do miejsca noclegu), ubezpieczeniem, plecakiem pielgrzyma (Materiały religijno-informacyjne oraz inne produkty niezbędne i pomocne w pełnym uczestnictwie w ŚDM.). Nie wilcza się kosztu dojazdu do Krakowa. Cena 690 zł*.
  Koordynator wyjazdu (własna parafia lub parafie: Miłosierdzia, MB Różańcowej, Św. Rodziny, Św. Br. Alberta?) (i podać ks. odpowiedzialnego)

 • Opcja II.
  Od 25 lipca do 1 sierpnia. Pakiet niepełny: bez wyżywienia i zakwaterowania, zawiera: ubezpieczenie, transport (po Krakowie), plecak pielgrzyma. Cena 190 zł*.
  Koordynator wyjazdu: ks. Jacek Jakubiec (par. Św. Rodziny)

 • Opcja III (na sobotę i niedzielę).
  Od 30 do 31 lipca. Pakiet zawiera: transport (po Krakowie), ubezpieczenia, plecak pielgrzyma. Cena 150 zł*.
  Koordynator wyjazdu: ks. Daniel Mazurek (par. Miłosierdzia)

 • Opcja IV.
  Tylko na mszę św. z papieżem na 31 lipca. Cena zależna od kosztu dojazdu do Krakowa.
  Koordynator wyjazdu: ks. Grzegorz Krupa (par. MB Różańcowej)

* nie wlicza się kosztu dojazdu do Krakowa.


W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. w pierwsze piątki miesiąca na wieczornych Mszach Świętych odbywać się będą spotkania o tematyce ŚDM.
Na stronie pojawiać się będą wyświetlane podczas spotkań materiały.

Spotkanie I - 6 grudnia 2013 r.
Film(format WMV)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie II - 3 stycznia 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie III - 7 lutego 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie IV - 7 marca 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie V - 4 kwietnia 2014 r.
Film(format MP4)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie VI - 2 maja 2014 r.
Film(format MP4)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie VII - 3 października 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Rożaniec rodziców za dzieci

 Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było szczęśliwe, by trafiło do środowisk, w których będzie się najlepiej rozwijało, by właściwie rozeznało swoje powołanie i potrafiło się w nim realizować. Każdy rodzic tego pragnie, ale czy sam jest w stanie zapewnić dziecku pełne bezpieczeństwo rozwoju?

Dostrzegamy we współczesnym świecie zalew zła i zaczynamy zdawać sobie sprawę jak trudno jest mu się przeciwstawić. Alkohol, papierosy, narkotyki, rozboje, magia i okultyzm, sekty, pornografia są wszechobecne. Dodatkowo często z powodu naszych błędów, zaniedbań i grzechów dzieci mogą doświadczać zła.

Uświadamiając sobie te wszystkie zagrożenia grupa rodziców naszej parafii podjęła modlitwę w intencji swoich dzieci, opartą na formule Żywego Różańca. Powstały grupy składające się z 20 osób.  Każda z osób przez cały miesiąc codziennie odmawia jedną dziesiątkę różańca, rozważając przy tym jedną z tajemnic różańcowych. W ten sposób za każde z dzieci objętych tą modlitwą odmówiony jest codziennie cały różaniec.

Zachęcamy wszystkich rodziców do włączenia się do tej modlitwy. Pozwala ona na uzyskanie właściwej relacji w stosunku do dziecka, na okazanie prawdziwej miłości, a przede wszystkim uprasza szczególną opiekę Maryi nad naszymi dziećmi.

Pomyślmy ile czasu poświęcamy na telewizję, gazety? Czy zabraknie nam 4 minut (tylko tyle trwa pobożne odmówienie dziesiątki różańca) w ciągu dnia na taką modlitwę za swoje dzieci? Włączając się do odmawiania Różańca Rodziców dajemy swoim dzieciom wytrwałość innych 19-ściorga rodziców. Nawet, jeśli zdarzy się, że sam zapomnę, inni nie zapomną!

Aby przystąpić do Różańca Rodziców za dzieci nie trzeba uczestniczyć w żadnych zebraniach. Sposób comiesięcznej zmiany tajemnic - to krótkie spotkanie Rodziców z Róży Różańcowej w salce katechetycznej po mszy św. ( można  też wspomagać zainteresowane osoby pocztą elektroniczną obsługiwaną przez Kogoś z Róży).

Dlaczego warto modlić się za swoje dzieci na Różańcu?
Prośmy o to, aby Bóg w imię ofiary Chrystusa usunął skutki grzechów nas jako rodziców i aby nasze grzechy, przeszłe, ale również obecne nie wpływały negatywnie na nasze dzieci, aby dzieci nasze nie były narażone na skutki naszych grzechów.
Prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.

Zgłoszenie chęci przystąpienia do Różańca Rodziców:
Należy pobrać i wypełnić formularz w formacie RTF. W systemie Windows plik można otworzyć i edytować bez posiadania pakietu Office, np. wbudowanym w system programem WordPad. Po zapisaniu zmian należy wysłać plik jako załącznik na adres mailowy Parafii Św. Rodziny w Puławach: sw_rodzina@wp.pl


Domowy Kościół zaprasza

Osamotnione w pokonywaniu codziennych zawiłości rodzinnego życia małżeństwa mogą nareszcie zwolnić bieg w pogoni za troskami, dzieci – zaostrzyć apetyt w oczekiwaniu na zabawy z nowymi przyjaciółmi, babcie i dziadkowie – spokojnie odetchnąć choć na chwilę, a wszyscy razem – poczuć na nowo i zacieśnić silną i nierozerwalną więź, w której namacalnie i prawdziwie żyje Bóg: obok nas, wokół naszych spraw, we wzajemnych relacjach.

            Coraz realniejszego kształtu nabiera idea zorganizowania przy parafii Św. Rodziny grupy bliskich sobie osób skupionych w Domowym Kościele – rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, założonej w Polsce przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Atmosfera zakochania i fascynacji, wspólny cel i wspólne spędzanie czasu, pogłębianie uczuć i umacnianie się w podjętej kiedyś decyzji życia, zamyślenie nad Słowem Bożym, rozmowy, pikniki, wakacyjne wyjazdy, trwałe przyjaźnie oparte na solidnych podstawach, wsparcie w radzeniu sobie z trudnościami, poczucie sensu i dobrego wykorzystania czasu – to wszystko czeka tych, którzy zdecydują się realizować powołanie rodzinne w gronie osób życzliwych i prawdziwie zaangażowanych w największy cud, jaki otrzymaliśmy – wspólne życie.

            Zaintrygowanych tematem Oazy Rodzin (Domowego Kościoła) już teraz zapraszamy na spotkanie z ks. Piotrem Drozdem, który przybędzie do nas w Niedzielę Oazową 24 czerwca 2012 r.


Z radością informuję, że 9 stycznia br. J.E. Abp Stanisław Budzik
udzielił zgody i błogosławieństwa na funkcjonowanie Wspólnoty Trudnych
Małżeństw SYCHAR w Archidiecezji Lubelskiej.

Wspólnota służy swoją pomocą tym, których małżeństwa przeżywają trudny
czas, wspiera
w wytrwaniu w zobowiązaniach wynikających z przysięgi małżeńskiej i w
wierności współmałżonkowi. W sytuacji kryzysu małżeńskiego, gdy
pojawiające się problemy wydają się nie do rozwiązania (zdrada,
odejście współmałżonka, a nawet jego wejście w nowy niesakramentalny
związek, także przemoc, alkoholizm czy problemy osobowościowe)
szczególnie ważne jest wsparcie ze strony otoczenia. Pragniemy więc w
różny sposób otoczyć opieką tych, którzy chcą trwać w wierności "na
dobre i na złe".

Spotkania SYCHAR-u na terenie archidiecezji odbywają się w Puławach i
Lublinie. W Puławach w każdą pierwsza sobotę miesiąca w parafii
Miłosierdzia Bożego przy ulicy Kowalskiego 1 o godz. 16. W Lublinie w
każdą trzecią sobotę miesiąca w Parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej przy
ulicy Roztocze 1 na Węglinie o godz. 15:00. Rozpoczynamy Mszą Św. w
intencji ratowania małżeństw. Po Mszy Św. przechodzimy do salki.
Najbliższe spotkanie w Lublinie odbędzie się w sobotę 18 lutego.

Bliższe informacje na stronie www.lublin.sychar.org

Powyższą informację proszę odczytać w niedzielnych ogłoszeniach duszpasterskich.

Z braterskim pozdrowieniem:

Ks. Szymon Czuwara


Modlitwa za przyczyną Matki Bożej o trzeźwość w Ojczyźnie
Maryjo, Królowo Polski i Wspomożycielko wiernych! Wejrzyj, prosimy, na nasz Naród i broń jego synów przed nałogami, a zwłaszcza przed pijaństwem. Spójrz Matko, na spustoszenie spowodowane klęską alkoholizmu. Otocz opieką rodziny zniszczone, zrujnowane tym nieszczęściem i udziel im radości wyzwolenia z tego nałogu oraz jego następstw. Prosimy, byś zakrólowała w Narodzie trzeźwym i zdrowym, wiernym Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi świętemu. Amen 

Wydruk z portalu wiara.pl

Kościół wypracował przez wieki środki pomocne do wewnętrznej przemiany człowieka. Znamy je dobrze, ale często nie wiemy jak je stosować, a jeśli nawet wiemy, to nie zawsze mamy wystarczającą samodyscyplinę. A przecież to takie proste i znane:

Post, który ma na celu opanowanie siebie, kontrolę nad swoimi pragnieniami i dążeniami. Dotyczy on w pierwszym rzędzie codziennego pokarmu, ale trzeba go także rozciągnąć na inne sfery naszego życia: alkohol, tytoń, język, telewizję. Post jest ćwiczeniem, które ma doprowadzić do tego, że człowiek będzie rzeczywiście panem siebie, rozporządzającym mądrze swoimi siłami. Nauczmy się mówić pokusie „nie!”.

Jałmużna otwiera nas na drugich, pomaga nam wyjść z ciasnego kręgu egoizmu, dostrzec innych i konkretnie im pomóc w ich potrzebach. Dzięki temu ćwiczeniu człowiek może zbliżyć się do drugich, stworzyć wspólnotę.

Modlitwa z kolei kieruje naszą uwagę na Boga, wyczula nasz wewnętrzny słuch na Jego głos, pozwala się z Nim spotkać i zjednoczyć. Dzięki niej człowiek wchodzi w głęboką relację z Bogiem, on sam i jego świat poszerzają się do wymiarów nieskończonych, wszystko zostaje w nim oczyszczone i nasycone światłem, pięknem i łaską.

Jak to zrobić, by móc w trakcie trwania Postu odpowiedzieć Bogu: kocham Cię i czekam na Twoje Zbawienie? Spróbujmy się wyciszyć, aby głos Boga został przez nas usłyszany i zrozumiany. Dajmy Bogu szansę dotarcia do nas z Jego wielorakimi darami, bo rezygnując z nich na co dzień z powodu nawału pracy, lenistwa, czy jakichś innych względów, podcinamy swoje własne korzenie, a wiadomo do czego takie zachowanie prowadzi: do samotności w otoczeniu. Bez Boga jesteśmy jak ścięty kwiat, nie mający szans na odrodzenie.


Kalendarz liturgiczny

Modlitwy

Katechezy sakramentalne

- Chrzest

- Bierzmowanie

- Eucharystia

- Pokuta

- Namaszczenie Chorych

- Małżeństwo

Liturgiczna Służba Ołtarza

Budowa kościoła

Wspólnota PuławskaStrona istnieje od: 15.10.2006
Stronę wykonał: Tomasz Sajnóg Kontakt ze mną