STRONA  GŁÓWNA GALERIA  ZDJĘĆ NAPISZ  DO NAS MAPA  DOJAZDU
PARAFIA   ŚWIĘTEJ   RODZINY   w   PUŁAWACH

Aktualności

- Ogłoszenia

- Intencje mszalne

- Zapowiedzi

- Informacje dla bierzmowanych

- Informacje dla dzieci komunijnych

Życie parafii

- Wydarzenia

- Teren Parafii

- Msze św.

- Nabożeństwa

- Kancelaria

- Sprawowanie sakramentów

- Do chorego

- Pogrzeb katolicki

- Dla młodych i o młodych

- Rekolekcje, kazania

- Śpiewy

- Inne MP3

- Pielgrzymki

- Artykuły

- Rok Wiary w rodzinach

Wspólnoty

- Duszpasterze

- Rada Duszpasterska

- Poradnia rodzinna

- Kółka Różańcowe

- Legion Maryi

- Chór parafialny

- Koło Przyjaciół Radia Maryja

Stowarzyszenie Rodzina

Dzień Papieski

Akcja Katolicka

Zespół Iuvenes Domino

Pielgrzymki rowerowe

Historia

Linki

- Szkoła Formacji Duchowej

- Pismo Święte

- Katechizm Kościoła

- Kodeks Prawa Kanonicznego

- Sobór Watykański

- JPII - złote myśliII niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2015

1.       Duszpasterz osób żyjących w związkach niesakramentalnych serdecznie zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne, które odbędą się w kościele parafialnym pw. Wieczerzy Pańskiej przy Al. Warszawskiej w Lublinie w dniach 7-8 marca 2015 r.  Rekolekcje poprowadzi ks. prałat Tadeusz Pajurek. Nauki rekolekcyjne w sobotę (7.03) o godz. 19.00 i niedzielę (8.03) o godz. 15.00.
Na te rekolekcje zaproszone są nie tylko osoby żyjące w związkach niesakramentalnych, ale także ich bliscy i przyjaciele.

2.       Dzisiaj spotkanie z rodzicami dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii o godz. 19.00.

3.       Przyjmujemy zapisy kandydatów do bierzmowania z III klas gimnazjum lub starszych. Pierwsze spotkanie w 3 niedzielę Postu czyli 8 marca po mszy o 18-tej.

4.       Wczoraj odbył się dekanalny turniej piłki nożnej ,ministrantów i lektorów. Nasi lektorzy zdobyli 2miejsce, a ministranci pierwsze. Najlepszym strzelcem turnieju został Kuba Zawadzki. Gratulujemy.

5.       Po Orszaku Trzech Króli, a w tym roku organizowało go 332 miejscowości, został ogłoszony konkurs na najpiękniejszą Gwiazdę Betlejemską. Miło nam poinformować, że Puławy wygrały ten konkurs, a zdjęcie zwycięskiej Gwiazdy Betlejemskiej znajdzie się na okładce śpiewników w całej Polsce w przyszłym roku. Tym większa radość dla naszej parafii, że pomysłodawcą jak i wykonawcą jest nasz parafianin Bogdan Rudnik. Gratulujemy

6.       Osoby które chcą przekazać 1 % podatku na Stowarzyszenie "Rodzina" mogą przynieść PITy do kancelarii, a w następną niedzielę odebrać je rozliczone. Również Ci, którzy otrzymali PIT 40 mogą przekazać 1% podatku, ale trzeba go przepisać na PIT 37, służymy również pomocą.

7.       Młodzież i wszystkich, którzy chcą się modlić w intencji ŚDM zapraszamy w pierwszy piątek na mszę św. o godz.18.30, a po niej na adorację.

8.       W tym roku przypada 75 rocznica Zbrodni Katyńskiej, aby pamięć o tych ofiarach była wciąż żywa Związek Oficerów Rezerwy Rzeczpospolitej Polskiej koło w Puławach, oraz Parafia Matki Bożej Różańcowej zapraszają, w niedzielę 8 marca o godz. 10.00 na mszę św. w intencji pomordowanych, oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej 46 ofiarom tego mordu, związanym z puławskim 2 Pułkiem Saperów Kaniowskich.

Prasa katolicka
Najnowszy numer "Gościa Niedzielnego" Dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii rozwiedzionym i żyjącym w powtórnych związkach. Grupa dominikanów z USA przeanalizowała starannie propozycje orędowników dopuszczenia do komunii osób rozwiedzionych żyjących w ponownych związkach. Owocem tej pracy jest 10 najpoważniejszych wątpliwości. W dzisiejszym wydaniu GN publikujemy 5 z nich. Z tydzień kolejne 5
.
 Tyg. Kat. NIEDZIELA Żołnierze wyklęci, niezłomni Jeszcze „wyklęci” czy już „niezłomni”? Jak nazywać żołnierzy tzw. drugiej, czyli powojennej, konspiracji? „Wyklęci” przyjęli się, ale dziś, gdy przywrócono im honor, gdy cieszą się społeczną estymą, może bardziej pasuje „niezłomni”? Z misjonarzami głośmy pojednanie W świecie dręczonym niezliczonymi konfliktami zbrojnymi i różnego rodzaju podziałami pracują tysiące misjonarzy Chrystusa. Nie wchodzą w skład stronnictw politycznych, nie wzniecają wojen, nie wzywają do odwetu, mimo że ich współbracia są często okrutnie mordowani.

Budowa kościoła
Firma z Dębicy podjęła prace tynkarskie w kościele. Obecnie trwa równanie ściany żelbetonowej za ołtarzem. Dzisiaj miesięczna zbiórka ofiar na budowę kościoła. Obecnie zbieramy środki na instalacje elektryczną i multimedialną oraz tynki wewnątrz Kościoła. Od ilości zebranych środków będzie zależał zakres wykonanych robót. Bóg zapłać Ofiarodawcom za nieustanne wspieranie budowy kościoła.
W minionym tygodniu zmarłi: †  Krzysztof Chołuj. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

MODLITWA W INTENCJI MISJI ŚW.
O dobry i miłosierny Boże! Prosimy Cię o błogosławieństwo dla Misji Świętych, które odbędą się w naszej parafii. Spraw łaskawie, żeby te Misje Święte przyniosły Tobie większą chwałę, a duszom naszym zbawienny pożytek. Ty bowiem chcesz, żeby wszyscy ludzie poznali prawdę i byli zbawieni, lecz bez Twojej łaski nic nie możemy uczynić. Dlatego z wielką ufnością wołamy do Ciebie słowami Twojego Syna: "Przyjdź Królestwo Twoje!"
Panie Jezu! Pomóż nam dobrze przeżyć te Misje święte. Napełnij nas pragnieniem ratowania nie tylko własnej duszy, ale też zbawienia dusz bliźnich naszych, którzy daleko żyją od Ciebie.
Duchu Święty Boże! Pomagaj misjonarzom i nam, aby za łaską Twoją odnowiło się oblicze naszej parafii.
Święta Rodzino z Nazaretu – Jezu, Maryjo, Józefie oświecajcie nas, dopomagajcie nam i ratujcie nas.
Amen.

Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest odmawiana modlitwa za rodziny do czasu zakończenia obrad Synodu o rodzinie, w październiku 2015 r.

BOŻE, W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNY, / źródło życia i miłości wszystkich ludzi! / DZIĘKUJEMY za to, / że stworzyłeś nas mężczyznami i kobietami, / abyśmy się nawzajem uzupełniali / i byli dla siebie wzajemną pomocą. / DZIĘKUJEMY, / że przez Jezusa Chrystusa uświęciłeś małżeństwo, / ustanawiając je sakramentem. / spraw, aby każda rodzina stała się sanktuarium życia i miłości. / POMÓŻ wszystkim małżonkom trwać w wierności i jedności. / WSPIERAJ małżeństwa i rodziny zagrożone / oraz dotknięte rozmaitymi kryzysami. / ODDAJEMY Ci, Boże, wszystkie dzieci od momentu poczęcia. / Niech cieszą się miłością matki i ojca. / SPRAW, by dzieci i młodzież znalazły w rodzinach silne wsparcie / dla wzrostu w prawdzie i miłości. / UMACNIAJ dziadków i babcie, /
aby umieli dzielić się mądrością i wiarą z młodymi. / PROSIMY, by stanowiący prawa i sprawujący władzę / służyli poczętemu życiu, małżeństwu i rodzinie. / ŚWIĘTA RODZINO Z NAZARETU, wspomagaj, / aby przyszły Synod Biskupów / umocnił świadomość świętego i nierozerwalnego  charakteru małżeństwa i rodziny. / ŚWIĘTA MARYJO, Matko Boża, Królowo rodzin, / módl się za nami! / ŚWIĘTY JÓZEFIE, głowo Świętej Rodziny, / módl się za nami! / ŚWIĘTY JANIE PAWLE, papieżu rodziny, / módl się za nami!

Modlitwa do Świętego JPII patrona rodziny
Święty Janie Pawle II/  Przez znak Twojego świętego życia / wychwalamy Boga Miłosiernego. / Chcemy trwać w duchu ośmiu błogosławieństw / zauważać ludzi potrzebujących życzliwego spojrzenia / z pokorą przyjmować krzyż, / jako dar przemieniający nasze codzienne słabości / Doznaliśmy, – choć nie jesteśmy tego godni - wielu łask płynących z Nieba. / Niech one przez Twoje wstawiennictwo/ Umacniają nasze istnienie / kierując je w stronę tajemnicy zmartwychwstania / w świetle, której / rozwiązują się wszelkie trudności / i każdy człowieczy ból./ Prosimy, / abyś orędował za nami / i za całym światem / w blasku Bezinteresownej Czystej Miłości./ Amen. Święty Pawle II - módl się za nami!


PROGRAM MISJI ŚWIĘTYCH
Prowadzonych przez Misjonarzy Świętej
w parafii p.w. Świetej Rodziny
w Puławach w dniach 16-24 V 2015

Sobota – 16 maja
19.00 – Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie Misji Świętych powitanie misjonarzy, symboliczne przekazanie misjonarzom władzy, wręczenie kluczy Kościoła, nałożenie stuł i wręczenie Ewangeliarza.
/uczestniczą w miarę mozliwości wszyscy parafianie a zwłaszcza grupy działające przy parafii/

Niedziela – 17 maja –
Rozpoczęcie Misji świętych
7.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
8.30 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
10.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
11.30 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
13.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
18.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
Po Mszy Świętej – I SPOTKANIE MISYJNE DLA MŁODZIEŻY
ZAKOŃCZONE  Apelem Maryjnym – przynosimy lampiony

Poniedziałek – 18 maja –
Dzień osobistej refleksji
7.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
8.15  – Modlitwy poranne
8.30 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
10.00 – Szkoła Podstawowa Klsy 1-3 Spotkanie misyjne
11.00 – Szkoła Podstawowa Klsy 4-6 Spotkanie misyjne
12.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
17.00 – Nabożeństwo misyjne – Adoracja Najśw. Sakramentu
18.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
Po Mszy Świętej – SPOTKANIE MISYJNE DLA KOBIET
20.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
zakończone  Apelem Maryjnym – przynosimy lampiony

Wtorek – 19 maja –
Dzień żywej wiary
na Msze Święte przynosimy świece  - odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
i sakramentu bierzmowania
7.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
8.15  – Modlitwy poranne
8.30 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
10.00 – Szkoła Podstawowa Klasy 1-3 Spotkanie misyjne
11.00 – Szkoła Podstawowa Klasy 4-6 Spotkanie misyjne
12.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – Nabożeństwo Misyjne
18.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
Po Mszy Świętej  – SPOTKANIE MISYJNE DLA MĘŻCZYZN
20.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
zakończone  Apelem Maryjnym – przynosimy lampiony

Środa – 20 maja –
Dzień przebaczenia i pojednania – DZień rozpoczęcia spowiedzi  Misyjnej
– okazja do spowiedzi w godzinach od:
6.30; od 8.00; od 17.00  z przerwami na czas kazania
7.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
8.15  – Modlitwy poranne
8.30 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
10.00 – Szkoła Podstawowa Klasy 1-3 Spotkanie misyjne
11.00 – Szkoła Podstawowa Klasy 4-6 Spotkanie misyjne
12.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – Nabożeństwo Misyjne
18.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
Po Mszy Świętej – II SPOTKANIE MISYJNE DLA MŁODZIEŻY
20.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
zakończone  Apelem Maryjnym – przynosimy lampiony

Czwartek – 21 maja –
Dzień rodziny chrześcijańskiej
7.00 – Msza św. z nauką misyjną  i UROCZYSTOŚĆ MISYJNA DLA MAŁŻONKÓW – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
8.15  – Modlitwy poranne
8.30 – Msza św. z nauką misyjną  i UROCZYSTOŚĆ MISYJNA DLA MAŁŻONKÓW – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
12.00 – Msza św. z nauką misyjną  i UROCZYSTOŚĆ MISYJNA DLA MAŁŻONKÓW – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu  – NABOŻEŃSTWO DO ŚWIĘTEJ RODZINY
18.00 – Msza św. z nauką dla rodziców UROCZYSTOŚĆ MISYJNA DLA MAŁŻONKÓW – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
20.00 – Msza św. z nauką dla rodziców UROCZYSTOŚĆ MISYJNA DLA MAŁŻONKÓW – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich –zakończenie  Apelem Maryjnym – przynosimy lampiony

Piątek – 22 maja –
DZIEŃ PAMIĘCI O NIEOBECNYCH
7.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
8.15  – Modlitwy poranne
8.30 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich -
            Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
12.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich

17.00 – NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH i PROCESJA WOKÓŁ KOŚCIOŁA
18.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich, po Mszy Świętej Nabożeństwo Ekspiacyjne – wynagradzające za grzechy i zniewagi wyrządzone Majestatowi Bożemu
20.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
zakończone  Apelem Maryjnym – przynosimy lampiony

Sobota – 23 maja –
Dzień poświęcony Świętej Rodzinie z nazaretu – DZIEŃ CHORYCH
7.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
8.15  – Modlitwy poranne
8.30 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich

10.00 – Msza św. z udziałem chorych z udzieleniem sakramentu  Chorych i nabożeństwo z błogosławieństwem
12.00 – SPOTKANIE DLA RODZICÓW Z DZIEĆMI  PRZEDSZKOLNYMI z błogosławieństwem dzieci i matek w stanie błogosławionym
17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – Nabożeństwo Misyjne
18.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich, po Mszy Świętej Uroczyste Zawierzenie Parafii Najświętszej Rodzinie z Nazaretu i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Maryjnym o godz. 21.00

Niedziela – 24 maja –
Zakończenie Misji świętych
Na 18.00 pod Krzyż Misyjny przynosimy krzyże domowe, które zostaną na nowo poświęcone
7.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
8.30 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
10.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
11.30 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
13.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
18.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich
Po Mszy Świętej uroczyste  nabożeństwo zakończenia Misji Świętych,  procesja do Krzyża Misyjnego – odnowienie przyrzeczeń Krzyżowi Świętemu  – ADORACJA KRZYŻA MISYJNEGO – Błogosławieństwo Apostolskie – zakończenie Misji Świętych, przekazanie Ewangeliarza, stuł i kluczy od kościoła księdzu Proboszczowi parafii,  pożegnanie misjonarzy.

W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. w pierwsze piątki miesiąca na wieczornych Mszach Świętych odbywać się będą spotkania o tematyce ŚDM.
Na stronie pojawiać się będą wyświetlane podczas spotkań materiały.

Spotkanie I - 6 grudnia 2013 r.
Film(format WMV)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie II - 3 stycznia 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie III - 7 lutego 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie IV - 7 marca 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie V - 4 kwietnia 2014 r.
Film(format MP4)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie VI - 2 maja 2014 r.
Film(format MP4)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie VII - 3 października 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Rożaniec rodziców za dzieci

 Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było szczęśliwe, by trafiło do środowisk, w których będzie się najlepiej rozwijało, by właściwie rozeznało swoje powołanie i potrafiło się w nim realizować. Każdy rodzic tego pragnie, ale czy sam jest w stanie zapewnić dziecku pełne bezpieczeństwo rozwoju?

Dostrzegamy we współczesnym świecie zalew zła i zaczynamy zdawać sobie sprawę jak trudno jest mu się przeciwstawić. Alkohol, papierosy, narkotyki, rozboje, magia i okultyzm, sekty, pornografia są wszechobecne. Dodatkowo często z powodu naszych błędów, zaniedbań i grzechów dzieci mogą doświadczać zła.

Uświadamiając sobie te wszystkie zagrożenia grupa rodziców naszej parafii podjęła modlitwę w intencji swoich dzieci, opartą na formule Żywego Różańca. Powstały grupy składające się z 20 osób.  Każda z osób przez cały miesiąc codziennie odmawia jedną dziesiątkę różańca, rozważając przy tym jedną z tajemnic różańcowych. W ten sposób za każde z dzieci objętych tą modlitwą odmówiony jest codziennie cały różaniec.

Zachęcamy wszystkich rodziców do włączenia się do tej modlitwy. Pozwala ona na uzyskanie właściwej relacji w stosunku do dziecka, na okazanie prawdziwej miłości, a przede wszystkim uprasza szczególną opiekę Maryi nad naszymi dziećmi.

Pomyślmy ile czasu poświęcamy na telewizję, gazety? Czy zabraknie nam 4 minut (tylko tyle trwa pobożne odmówienie dziesiątki różańca) w ciągu dnia na taką modlitwę za swoje dzieci? Włączając się do odmawiania Różańca Rodziców dajemy swoim dzieciom wytrwałość innych 19-ściorga rodziców. Nawet, jeśli zdarzy się, że sam zapomnę, inni nie zapomną!

Aby przystąpić do Różańca Rodziców za dzieci nie trzeba uczestniczyć w żadnych zebraniach. Sposób comiesięcznej zmiany tajemnic - to krótkie spotkanie Rodziców z Róży Różańcowej w salce katechetycznej po mszy św. ( można  też wspomagać zainteresowane osoby pocztą elektroniczną obsługiwaną przez Kogoś z Róży).

Dlaczego warto modlić się za swoje dzieci na Różańcu?
Prośmy o to, aby Bóg w imię ofiary Chrystusa usunął skutki grzechów nas jako rodziców i aby nasze grzechy, przeszłe, ale również obecne nie wpływały negatywnie na nasze dzieci, aby dzieci nasze nie były narażone na skutki naszych grzechów.
Prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.

Zgłoszenie chęci przystąpienia do Różańca Rodziców:
Należy pobrać i wypełnić formularz w formacie RTF. W systemie Windows plik można otworzyć i edytować bez posiadania pakietu Office, np. wbudowanym w system programem WordPad. Po zapisaniu zmian należy wysłać plik jako załącznik na adres mailowy Parafii Św. Rodziny w Puławach: sw_rodzina@wp.pl


Domowy Kościół zaprasza

Osamotnione w pokonywaniu codziennych zawiłości rodzinnego życia małżeństwa mogą nareszcie zwolnić bieg w pogoni za troskami, dzieci – zaostrzyć apetyt w oczekiwaniu na zabawy z nowymi przyjaciółmi, babcie i dziadkowie – spokojnie odetchnąć choć na chwilę, a wszyscy razem – poczuć na nowo i zacieśnić silną i nierozerwalną więź, w której namacalnie i prawdziwie żyje Bóg: obok nas, wokół naszych spraw, we wzajemnych relacjach.

            Coraz realniejszego kształtu nabiera idea zorganizowania przy parafii Św. Rodziny grupy bliskich sobie osób skupionych w Domowym Kościele – rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, założonej w Polsce przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Atmosfera zakochania i fascynacji, wspólny cel i wspólne spędzanie czasu, pogłębianie uczuć i umacnianie się w podjętej kiedyś decyzji życia, zamyślenie nad Słowem Bożym, rozmowy, pikniki, wakacyjne wyjazdy, trwałe przyjaźnie oparte na solidnych podstawach, wsparcie w radzeniu sobie z trudnościami, poczucie sensu i dobrego wykorzystania czasu – to wszystko czeka tych, którzy zdecydują się realizować powołanie rodzinne w gronie osób życzliwych i prawdziwie zaangażowanych w największy cud, jaki otrzymaliśmy – wspólne życie.

            Zaintrygowanych tematem Oazy Rodzin (Domowego Kościoła) już teraz zapraszamy na spotkanie z ks. Piotrem Drozdem, który przybędzie do nas w Niedzielę Oazową 24 czerwca 2012 r.


Z radością informuję, że 9 stycznia br. J.E. Abp Stanisław Budzik
udzielił zgody i błogosławieństwa na funkcjonowanie Wspólnoty Trudnych
Małżeństw SYCHAR w Archidiecezji Lubelskiej.

Wspólnota służy swoją pomocą tym, których małżeństwa przeżywają trudny
czas, wspiera
w wytrwaniu w zobowiązaniach wynikających z przysięgi małżeńskiej i w
wierności współmałżonkowi. W sytuacji kryzysu małżeńskiego, gdy
pojawiające się problemy wydają się nie do rozwiązania (zdrada,
odejście współmałżonka, a nawet jego wejście w nowy niesakramentalny
związek, także przemoc, alkoholizm czy problemy osobowościowe)
szczególnie ważne jest wsparcie ze strony otoczenia. Pragniemy więc w
różny sposób otoczyć opieką tych, którzy chcą trwać w wierności "na
dobre i na złe".

Spotkania SYCHAR-u na terenie archidiecezji odbywają się w Puławach i
Lublinie. W Puławach w każdą pierwsza sobotę miesiąca w parafii
Miłosierdzia Bożego przy ulicy Kowalskiego 1 o godz. 16. W Lublinie w
każdą trzecią sobotę miesiąca w Parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej przy
ulicy Roztocze 1 na Węglinie o godz. 15:00. Rozpoczynamy Mszą Św. w
intencji ratowania małżeństw. Po Mszy Św. przechodzimy do salki.
Najbliższe spotkanie w Lublinie odbędzie się w sobotę 18 lutego.

Bliższe informacje na stronie www.lublin.sychar.org

Powyższą informację proszę odczytać w niedzielnych ogłoszeniach duszpasterskich.

Z braterskim pozdrowieniem:

Ks. Szymon Czuwara


Modlitwa za przyczyną Matki Bożej o trzeźwość w Ojczyźnie
Maryjo, Królowo Polski i Wspomożycielko wiernych! Wejrzyj, prosimy, na nasz Naród i broń jego synów przed nałogami, a zwłaszcza przed pijaństwem. Spójrz Matko, na spustoszenie spowodowane klęską alkoholizmu. Otocz opieką rodziny zniszczone, zrujnowane tym nieszczęściem i udziel im radości wyzwolenia z tego nałogu oraz jego następstw. Prosimy, byś zakrólowała w Narodzie trzeźwym i zdrowym, wiernym Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi świętemu. Amen 

Wydruk z portalu wiara.pl

Kościół wypracował przez wieki środki pomocne do wewnętrznej przemiany człowieka. Znamy je dobrze, ale często nie wiemy jak je stosować, a jeśli nawet wiemy, to nie zawsze mamy wystarczającą samodyscyplinę. A przecież to takie proste i znane:

Post, który ma na celu opanowanie siebie, kontrolę nad swoimi pragnieniami i dążeniami. Dotyczy on w pierwszym rzędzie codziennego pokarmu, ale trzeba go także rozciągnąć na inne sfery naszego życia: alkohol, tytoń, język, telewizję. Post jest ćwiczeniem, które ma doprowadzić do tego, że człowiek będzie rzeczywiście panem siebie, rozporządzającym mądrze swoimi siłami. Nauczmy się mówić pokusie „nie!”.

Jałmużna otwiera nas na drugich, pomaga nam wyjść z ciasnego kręgu egoizmu, dostrzec innych i konkretnie im pomóc w ich potrzebach. Dzięki temu ćwiczeniu człowiek może zbliżyć się do drugich, stworzyć wspólnotę.

Modlitwa z kolei kieruje naszą uwagę na Boga, wyczula nasz wewnętrzny słuch na Jego głos, pozwala się z Nim spotkać i zjednoczyć. Dzięki niej człowiek wchodzi w głęboką relację z Bogiem, on sam i jego świat poszerzają się do wymiarów nieskończonych, wszystko zostaje w nim oczyszczone i nasycone światłem, pięknem i łaską.

Jak to zrobić, by móc w trakcie trwania Postu odpowiedzieć Bogu: kocham Cię i czekam na Twoje Zbawienie? Spróbujmy się wyciszyć, aby głos Boga został przez nas usłyszany i zrozumiany. Dajmy Bogu szansę dotarcia do nas z Jego wielorakimi darami, bo rezygnując z nich na co dzień z powodu nawału pracy, lenistwa, czy jakichś innych względów, podcinamy swoje własne korzenie, a wiadomo do czego takie zachowanie prowadzi: do samotności w otoczeniu. Bez Boga jesteśmy jak ścięty kwiat, nie mający szans na odrodzenie.


Kalendarz liturgiczny

Modlitwy

Katechezy sakramentalne

- Chrzest

- Bierzmowanie

- Eucharystia

- Pokuta

- Namaszczenie Chorych

- Małżeństwo

Liturgiczna Służba Ołtarza

Budowa kościoła

Wspólnota PuławskaStrona istnieje od: 15.10.2006
Stronę wykonał: Tomasz Sajnóg Kontakt ze mną