STRONA  GŁÓWNA GALERIA  ZDJĘĆ NAPISZ  DO NAS MAPA  DOJAZDU
PARAFIA   ŚWIĘTEJ   RODZINY   w   PUŁAWACH

Aktualności

- Ogłoszenia

- Intencje mszalne

- Zapowiedzi

- Informacje dla bierzmowanych

- Informacje dla dzieci komunijnych

Życie parafii

- Wydarzenia

- Teren Parafii

- Msze św.

- Nabożeństwa

- Kancelaria

- Sprawowanie sakramentów

- Do chorego

- Pogrzeb katolicki

- Dla młodych i o młodych

- Rekolekcje, kazania

- Śpiewy

- Inne MP3

- Pielgrzymki

- Artykuły

- Rok Wiary w rodzinach

Wspólnoty

- Duszpasterze

- Rada Duszpasterska

- Poradnia rodzinna

- Kółka Różańcowe

- Legion Maryi

- Chór parafialny

- Koło Przyjaciół Radia Maryja

Stowarzyszenie Rodzina

Dzień Papieski

Akcja Katolicka

Zespół Iuvenes Domino

Pielgrzymki rowerowe

Historia

Linki

- Szkoła Formacji Duchowej

- Pismo Święte

- Katechizm Kościoła

- Kodeks Prawa Kanonicznego

- Sobór Watykański

- JPII - złote myśliII Niedziela Adwentu 04.12.2016

Papież Franciszek w swoim liście na zakończenie Roku Miłosierdzia ustanowił Światowy Dzień Ubogich, który będzie obchodzony corocznie w niedzielę poprzedzającą Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Zgodnie z zapowiedzią Chrystusa: ubogich i potrzebujących zawsze będziemy mieć wśród nas. Cierpienia głodnych dzieci, bezrobotnych czy uciekinierów przed wojną i prześladowaniami pozostają takie same, niezależnie od zakończonego Roku Miłosierdzia. I zawsze taka sama pozostaje wobec nich potrzeba wyobraźni miłosierdzia. Kontynuacja trwających od czasów apostolskich praktyk miłosierdzia i tych nowo rozpoczętych jest więc czymś naturalnym i oczywistym. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kościele.

·        Zapisujemy dzieci i osoby dorosłe do kolędników misyjnych. W tym roku Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci będzie wspierać dzieci w Tajlandii. Kolędnicy misyjni będą odwiedzać parafian 26 XII. Zapisy u ks. Jacka.

·        Prosimy o pomoc w szyciu stroi na Orszak Trzech Króli. W tym roku nasza parafia reprezentować będzie króla Kacpra i Europę, dlatego stroje będą koloru czerwonego.

·        W przyszła niedzielę wolontariusze z hospicjum będą rozprowadzali sianko na stół wigilijny po każdej mszy świętej.

·        Ofiary zbierane w poniedziałek będą przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zasadniczym celem akcji jest zapewnienie wsparcia dla katolickiej młodzieży za wschodnią granicą naszego kraju.
Plan rekolekcji: Codziennie Roraty o 6.00 Pozostałe msze: 10, 12, 17 i 19 msze św. z katechezą dla dorosłych. Dzieci szkolne zapraszamy każdego dnia na 16-tą. W czwartek 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i będzie dodatkowa msza św. o 8.30 Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Maryja Róża Duchowna, objawiając się 8 grudnia 1947 r powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe, obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Wkrótce ludzie poznają wielkość Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu."

Na mszy św. o 16.oo poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych. W tym dniu zakończenie rekolekcji adwentowych. Ofiary zbierane tego dnia przeznaczymy dla Ks. Rekolekcjonisty.
Wtorek - DZIEŃ SPOWIEDZI. Spowiedź w godzinach:
600
– na Roratach (spowiadają kapłani miejscowi)
9001200dla wszystkich
1530- dla DZIECI (klasy IV-VI)
1600 – 1900
– dla wszystkich

Prasa katolicka
Polecamy „Gościa Niedzielnego” Tygodnik pisze o 15-letnim chłopcu.- W Mediolanie kończy się diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego geniusza komputerowego Carlo Acutisa, który zmarł na ostrą białaczkę w wieku 15 lat w 2006 r. Dziennik „Corriere della Sera” pisze, że może on zostać pierwszym błogosławionym świata internetu. W wieku 7 lat zdał egzamin, dzięki czemu trzy lata wcześniej został dopuszczony do pierwszej komunii. Komputerowej pasji towarzyszyła żarliwa religijność i potrzeba niesienia pomocy innym. Tworzył komputerowe algorytmy i był wolontariuszem w stołówkach dla ubogich. Na dwa miesiące przed śmiercią, kiedy nie wiedział jeszcze o swojej chorobie, nagrał wideo, w którym poprosił o to, by pochowano go w Asyżu. Jego pragnienie zostało spełnione.
Tyg. Katol. „Niedziela". Spowiedź musi wrócić do centrum życia chrześcijańskiego. Trzeba też porzucić wygodę i indywidualizm i usunąć wszystkie bariery, które stoją na drodze Miłosierdzia. Mówiąc krótko, trzeba zrobić wszystko, żeby nie przeszkadzać Bogu. Takie przesłanie wyłania się z listu apostolskiego „Misericordia et misera” o którym pisze „Niedziela” w art. Papież chce rewolucji. Polecamy także rozważanie pt. Wstańcie, przychodzi Miłość! – a w nim: Czuwać to kochać, gdyż tylko ten, kto kocha, nie przeoczy przychodzącej Miłości.

Budowa kościoła
Ofiary złożone przy odbiorze opłatków przeznaczamy na zapłatę za ostatnio wykonane prace wewnątrz kościoła. Bóg zapłać za ofiary składane na budowę kościoła w czasie akcji opłatkowej. Dzisiaj miesięczna zbiórka na dalszą budowę kościoła.

Akt osobistego uznania Jezusa jako Króla i Pana

Panie Jezu Chryste, Królu Wszechświata, / Odkupicielu rodzaju ludzkiego, / wejrzyj na nas korzących się u stóp Twoich./ Tobie oddajemy cześć i wielbienie./ Przyrzekamy całym dalszym życiem swoim/ dbać o Twoją chwałę /i zawsze dziękować Ci za Twoje nieskończone Miłosierdzie,/ które okazujesz z pokolenia na pokolenie./ Uroczyście obieramy Ciebie, Panie, Jezu Chryste/ za naszego PANA i KRÓLA,/ gdyż wielkie rzeczy uczyniłeś dla nas./ Matkę Twoją, Niepokalaną Dziewicę Maryję /ponownie przyrzekamy czcić jako PANIĄ i KRÓLOWĄ naszej umiłowanej Ojczyzny./ Jezu Chryste, /Ty jesteś Panem nieba i ziemi./ Bądź KRÓLEM mojego życia,/ bądź jedynym PANEM całej naszej wspólnoty,/ bądź PANEM wszystkich polskich rodzin,/ bądź PANEM i KRÓLEM w Polsce, Ojczyźnie naszej,/ w tym pokoleniu i po wszystkie czasy./ Niech przez nasze życie zgodne z przykazaniami Bożymi/ wzrasta Twoje Królestwo/ Pokoju, Prawdy, Sprawiedliwości i Miłości./ Prosimy o to Ciebie, Panie Jezu Chryste,/ który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.


 ADWENT 2016
Porządek nabożeństw rekolekcyjnych w Parafii Świętej Rodziny w Puławach
4 – 8 grudnia

4 grudniaII niedziela Adwentu – porządek niedzielny
     700– msza z katechezą dla dorosłych
     830- msza z katechezą dla dorosłych
     1000- msza z katechezą dla dorosłych
     1130- msza dla DZIECI
     1300- msza z katechezą dla dorosłych
     1800- msza z katechezą dla dorosłych i młodzieży

5 grudnia - Poniedziałek (codziennie są Roraty)
     6oo - Roraty
     1000
- msza z katechezą dla dorosłych
     1200 - msza z katechezą dla dorosłych
     1600
- katecheza dla dzieci
    
1700 - msza z katechezą dla dorosłych
     1900- msza z katechezą dla dorosłych i młodzieży

6 grudnia - Wtorek DZIEŃ SPOWIEDZI
    
6oo - Roraty
     1000
- msza z katechezą dla dorosłych
     1200 - msza z katechezą dla dorosłych
     1600
- katecheza dla dzieci
     1700 - msza z katechezą dla dorosłych
     1900- msza z katechezą dla dorosłych i młodzieży

Spowiedź w godzinach:
     600– na Roratach (spowiadają kapłani miejscowi)
     9001200dla wszystkich
     1530- dla DZIECI (klasy IV-VI)
     1600 – 1900 – dla wszystkich

7 grudnia - Środa
     600msza z katechezą dla dorosłych
     10oo- msza z katechezą dla dorosłych
     1200 - msza z katechezą dla dorosłych
    
1600 - konferencja dla DZIECI
     1700 - msza z katechezą dla dorosłych
     1900- msza z katechezą dla dorosłych i młodzieży

CZWARTEK - 8 grudnia – NIEPOKALANE POCZĘCIE NMP
     600– msza z katechezą dla dorosłych
     830 - msza z katechezą dla dorosłych
     1000 - msza z katechezą dla dorosłych
     1200 - msza z katechezą dla dorosłych
     1600- msza dla DZIECI – (poświęcenie medalików dzieciom z kl. III)
     1700 - msza z katechezą dla dorosłych
     1900- msza z katechezą dla dorosłych i młodzieży

Rekolekcje poprowadzi:  Ks. dr Łukasz Pyda
E-mail:
sw_rodzina@wp.pl

 „Dziś czcimy i świętujemy narodziny żydowskiego heretyka, dziecka Arabów, terrorysty i sekciarza z Palestyny, którego część z nas pragnie uczynić Królem Polski. Pamiętacie? – napisał na Facebooku Klinowski, aktualnie burmistrz rodzinnego miasta Jana Pawła II. Pod wpisem zamieścił mema z Najświętszą Rodziną i napisem: „Nie zapomnij o nienawiści do uchodźców ustawiając sobie świąteczny obrazek pary z Bliskiego Wschodu desperacko poszukującej schronienia”.

Read more: http://www.pch24.pl/lewacki-burmistrz-wadowic-wulgarnie-zaatakowal-narodzenie-pana-jezusa-i-najswietsza-rodzine-newsletter-100,40244,i.html#ixzz3w2JyWJy0


Harmonogram nawiedzenia obrazu Chrystusa Króla

Osiedle Górna Kolejowa:

Kolejowa
Kosmali
Szalkiewiczowej
Harcerska
Jednacza
Pasiaka
Kotera
Kędzierskiej
Szubartowskiego
Dryi
Hollakowej
Jakubickiego
Świgosta
Ostrowskiego
Amborskiego (od Państwa Zawadzkich)
Zinkiewicza
Wolińskiej
Anny Renet-Jursz
Anny Boskiej
Grzebalskiego Górna

Osiedle Piaski II:

Opani
Adamczewskiego
Zdebika
Kołodzieja
Krausse
Meresty
Tyczyńskiego
Sosnowa (domki)
Różana
Cyprysowa
Miodowa
Wrzosowa
Urocza
Kwiatowa
Pogodna
Irysowa
Botaniczna


Apel Policji przed Świętami!

Choć do obchodów dnia Wszystkich Świętych zostało jeszcze kilka dni, już dziś odwiedzamy groby zmarłych bliskich porządkując je i ustawiając na nich kwiaty i znicze. By czas obchodów Święta minął nam spokojnie, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo stosując się do kilku porad opartych na doświadczeniu policjantów.

Pamiętajmy! Aby nie stać się ofiarą przestępstwa:

- przed opuszczeniem samochodu sprawdź, czy nie pozostawiłeś w nim w widocznym miejscu torebki, bagażu, portfela, telefonu czy dokumentów;

- sprawdź zabezpieczenie pojazdu - czy został zamknięty. Jeżeli posiadasz alarm - włącz go.

- nie noś przy sobie większej ilości gotówki;

- jeżeli musisz mieć przy sobie więcej pieniędzy, to trzymaj ich w wewnętrznych zamykanych kieszeniach;

- nie noś przy kartach bankomatowych numerów PIN;

- zwracaj uwagę na tzw. sztuczny tłok. Jeżeli masz torebkę przy sobie, to trzymaj ją blisko ciała i w zasięgu wzroku;

- drogie ozdoby, znicze i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed Świętem, tak, aby zminimalizować ryzyko ich kradzieży.

Na cmentarzu:

- nie zostawiaj torebki, saszetki na ławce, przy nagrobku, nawet na krótką chwilę;

- trzymaj dziecko za rękę i nie pozwól, by zanadto się oddaliło, gdyż w tłumie może się bardzo łatwo zgubić;

- włóż dziecku do kieszeni kartkę z numerem telefonu do siebie, z danymi umożliwiającymi szybkie odszukanie rodziców.

W drodze:

- jako pieszy lub rowerzysta o zmroku bądź widoczny, noś elementy odblaskowe;

- zawsze stosuj zasadę ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu;

- dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych oraz natężenia ruchu na drodze;

- nie parkuj w miejscach niedozwolonych, nie tamuj ruchu.

-pod żadnym pozorem nie wsiadaj za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu, nie pozwól także, by wiózł cię nietrzeźwy kierujący;

- aby dojazd do cmentarza odbył się bezpiecznie i w miarę możliwości jak najsprawniej, stosujmy się do poleceń funkcjonariuszy Policji i innych służb, którzy podczas święta będą we wszystkich newralgicznych dla ruchu miejscach. 

Komendant Powiatowy Policji w Puławach
insp. Dariusz


W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. w pierwsze piątki miesiąca na wieczornych Mszach Świętych odbywać się będą spotkania o tematyce ŚDM.
Na stronie pojawiać się będą wyświetlane podczas spotkań materiały.

Spotkanie I - 6 grudnia 2013 r.
Film(format WMV)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie II - 3 stycznia 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie III - 7 lutego 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie IV - 7 marca 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie V - 4 kwietnia 2014 r.
Film(format MP4)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie VI - 2 maja 2014 r.
Film(format MP4)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie VII - 3 października 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Rożaniec rodziców za dzieci

 Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było szczęśliwe, by trafiło do środowisk, w których będzie się najlepiej rozwijało, by właściwie rozeznało swoje powołanie i potrafiło się w nim realizować. Każdy rodzic tego pragnie, ale czy sam jest w stanie zapewnić dziecku pełne bezpieczeństwo rozwoju?

Dostrzegamy we współczesnym świecie zalew zła i zaczynamy zdawać sobie sprawę jak trudno jest mu się przeciwstawić. Alkohol, papierosy, narkotyki, rozboje, magia i okultyzm, sekty, pornografia są wszechobecne. Dodatkowo często z powodu naszych błędów, zaniedbań i grzechów dzieci mogą doświadczać zła.

Uświadamiając sobie te wszystkie zagrożenia grupa rodziców naszej parafii podjęła modlitwę w intencji swoich dzieci, opartą na formule Żywego Różańca. Powstały grupy składające się z 20 osób.  Każda z osób przez cały miesiąc codziennie odmawia jedną dziesiątkę różańca, rozważając przy tym jedną z tajemnic różańcowych. W ten sposób za każde z dzieci objętych tą modlitwą odmówiony jest codziennie cały różaniec.

Zachęcamy wszystkich rodziców do włączenia się do tej modlitwy. Pozwala ona na uzyskanie właściwej relacji w stosunku do dziecka, na okazanie prawdziwej miłości, a przede wszystkim uprasza szczególną opiekę Maryi nad naszymi dziećmi.

Pomyślmy ile czasu poświęcamy na telewizję, gazety? Czy zabraknie nam 4 minut (tylko tyle trwa pobożne odmówienie dziesiątki różańca) w ciągu dnia na taką modlitwę za swoje dzieci? Włączając się do odmawiania Różańca Rodziców dajemy swoim dzieciom wytrwałość innych 19-ściorga rodziców. Nawet, jeśli zdarzy się, że sam zapomnę, inni nie zapomną!

Aby przystąpić do Różańca Rodziców za dzieci nie trzeba uczestniczyć w żadnych zebraniach. Sposób comiesięcznej zmiany tajemnic - to krótkie spotkanie Rodziców z Róży Różańcowej w salce katechetycznej po mszy św. ( można  też wspomagać zainteresowane osoby pocztą elektroniczną obsługiwaną przez Kogoś z Róży).

Dlaczego warto modlić się za swoje dzieci na Różańcu?
Prośmy o to, aby Bóg w imię ofiary Chrystusa usunął skutki grzechów nas jako rodziców i aby nasze grzechy, przeszłe, ale również obecne nie wpływały negatywnie na nasze dzieci, aby dzieci nasze nie były narażone na skutki naszych grzechów.
Prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.

Zgłoszenie chęci przystąpienia do Różańca Rodziców:
Należy pobrać i wypełnić formularz w formacie RTF. W systemie Windows plik można otworzyć i edytować bez posiadania pakietu Office, np. wbudowanym w system programem WordPad. Po zapisaniu zmian należy wysłać plik jako załącznik na adres mailowy Parafii Św. Rodziny w Puławach: sw_rodzina@wp.pl


Domowy Kościół zaprasza

Osamotnione w pokonywaniu codziennych zawiłości rodzinnego życia małżeństwa mogą nareszcie zwolnić bieg w pogoni za troskami, dzieci – zaostrzyć apetyt w oczekiwaniu na zabawy z nowymi przyjaciółmi, babcie i dziadkowie – spokojnie odetchnąć choć na chwilę, a wszyscy razem – poczuć na nowo i zacieśnić silną i nierozerwalną więź, w której namacalnie i prawdziwie żyje Bóg: obok nas, wokół naszych spraw, we wzajemnych relacjach.

            Coraz realniejszego kształtu nabiera idea zorganizowania przy parafii Św. Rodziny grupy bliskich sobie osób skupionych w Domowym Kościele – rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, założonej w Polsce przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Atmosfera zakochania i fascynacji, wspólny cel i wspólne spędzanie czasu, pogłębianie uczuć i umacnianie się w podjętej kiedyś decyzji życia, zamyślenie nad Słowem Bożym, rozmowy, pikniki, wakacyjne wyjazdy, trwałe przyjaźnie oparte na solidnych podstawach, wsparcie w radzeniu sobie z trudnościami, poczucie sensu i dobrego wykorzystania czasu – to wszystko czeka tych, którzy zdecydują się realizować powołanie rodzinne w gronie osób życzliwych i prawdziwie zaangażowanych w największy cud, jaki otrzymaliśmy – wspólne życie.

            Zaintrygowanych tematem Oazy Rodzin (Domowego Kościoła) już teraz zapraszamy na spotkanie z ks. Piotrem Drozdem, który przybędzie do nas w Niedzielę Oazową 24 czerwca 2012 r.


Z radością informuję, że 9 stycznia br. J.E. Abp Stanisław Budzik
udzielił zgody i błogosławieństwa na funkcjonowanie Wspólnoty Trudnych
Małżeństw SYCHAR w Archidiecezji Lubelskiej.

Wspólnota służy swoją pomocą tym, których małżeństwa przeżywają trudny
czas, wspiera
w wytrwaniu w zobowiązaniach wynikających z przysięgi małżeńskiej i w
wierności współmałżonkowi. W sytuacji kryzysu małżeńskiego, gdy
pojawiające się problemy wydają się nie do rozwiązania (zdrada,
odejście współmałżonka, a nawet jego wejście w nowy niesakramentalny
związek, także przemoc, alkoholizm czy problemy osobowościowe)
szczególnie ważne jest wsparcie ze strony otoczenia. Pragniemy więc w
różny sposób otoczyć opieką tych, którzy chcą trwać w wierności "na
dobre i na złe".

Spotkania SYCHAR-u na terenie archidiecezji odbywają się w Puławach i
Lublinie. W Puławach w każdą pierwsza sobotę miesiąca w parafii
Miłosierdzia Bożego przy ulicy Kowalskiego 1 o godz. 16. W Lublinie w
każdą trzecią sobotę miesiąca w Parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej przy
ulicy Roztocze 1 na Węglinie o godz. 15:00. Rozpoczynamy Mszą Św. w
intencji ratowania małżeństw. Po Mszy Św. przechodzimy do salki.
Najbliższe spotkanie w Lublinie odbędzie się w sobotę 18 lutego.

Bliższe informacje na stronie www.lublin.sychar.org

Powyższą informację proszę odczytać w niedzielnych ogłoszeniach duszpasterskich.

Z braterskim pozdrowieniem:

Ks. Szymon Czuwara


Modlitwa za przyczyną Matki Bożej o trzeźwość w Ojczyźnie
Maryjo, Królowo Polski i Wspomożycielko wiernych! Wejrzyj, prosimy, na nasz Naród i broń jego synów przed nałogami, a zwłaszcza przed pijaństwem. Spójrz Matko, na spustoszenie spowodowane klęską alkoholizmu. Otocz opieką rodziny zniszczone, zrujnowane tym nieszczęściem i udziel im radości wyzwolenia z tego nałogu oraz jego następstw. Prosimy, byś zakrólowała w Narodzie trzeźwym i zdrowym, wiernym Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi świętemu. Amen 

Wydruk z portalu wiara.pl

Kościół wypracował przez wieki środki pomocne do wewnętrznej przemiany człowieka. Znamy je dobrze, ale często nie wiemy jak je stosować, a jeśli nawet wiemy, to nie zawsze mamy wystarczającą samodyscyplinę. A przecież to takie proste i znane:

Post, który ma na celu opanowanie siebie, kontrolę nad swoimi pragnieniami i dążeniami. Dotyczy on w pierwszym rzędzie codziennego pokarmu, ale trzeba go także rozciągnąć na inne sfery naszego życia: alkohol, tytoń, język, telewizję. Post jest ćwiczeniem, które ma doprowadzić do tego, że człowiek będzie rzeczywiście panem siebie, rozporządzającym mądrze swoimi siłami. Nauczmy się mówić pokusie „nie!”.

Jałmużna otwiera nas na drugich, pomaga nam wyjść z ciasnego kręgu egoizmu, dostrzec innych i konkretnie im pomóc w ich potrzebach. Dzięki temu ćwiczeniu człowiek może zbliżyć się do drugich, stworzyć wspólnotę.

Modlitwa z kolei kieruje naszą uwagę na Boga, wyczula nasz wewnętrzny słuch na Jego głos, pozwala się z Nim spotkać i zjednoczyć. Dzięki niej człowiek wchodzi w głęboką relację z Bogiem, on sam i jego świat poszerzają się do wymiarów nieskończonych, wszystko zostaje w nim oczyszczone i nasycone światłem, pięknem i łaską.

Jak to zrobić, by móc w trakcie trwania Postu odpowiedzieć Bogu: kocham Cię i czekam na Twoje Zbawienie? Spróbujmy się wyciszyć, aby głos Boga został przez nas usłyszany i zrozumiany. Dajmy Bogu szansę dotarcia do nas z Jego wielorakimi darami, bo rezygnując z nich na co dzień z powodu nawału pracy, lenistwa, czy jakichś innych względów, podcinamy swoje własne korzenie, a wiadomo do czego takie zachowanie prowadzi: do samotności w otoczeniu. Bez Boga jesteśmy jak ścięty kwiat, nie mający szans na odrodzenie.


Kalendarz liturgiczny

Modlitwy

Katechezy sakramentalne

- Chrzest

- Bierzmowanie

- Eucharystia

- Pokuta

- Namaszczenie Chorych

- Małżeństwo

Liturgiczna Służba Ołtarza

Budowa kościoła

Wspólnota PuławskaStrona istnieje od: 15.10.2006
Stronę wykonał: Tomasz Sajnóg Kontakt ze mną