STRONA  GŁÓWNA GALERIA  ZDJĘĆ NAPISZ  DO NAS MAPA  DOJAZDU
PARAFIA   ŚWIĘTEJ   RODZINY   w   PUŁAWACH

Aktualności

- Ogłoszenia

- Intencje mszalne

- Zapowiedzi

- Informacje dla bierzmowanych

- Informacje dla dzieci komunijnych

Życie parafii

- Wydarzenia

- Teren Parafii

- Msze św.

- Nabożeństwa

- Kancelaria

- Sprawowanie sakramentów

- Do chorego

- Pogrzeb katolicki

- Dla młodych i o młodych

- Rekolekcje, kazania

- Śpiewy

- Inne MP3

- Pielgrzymki

- Artykuły

- Rok Wiary w rodzinach

Wspólnoty

- Duszpasterze

- Rada Duszpasterska

- Poradnia rodzinna

- Kółka Różańcowe

- Legion Maryi

- Chór parafialny

- Koło Przyjaciół Radia Maryja

Stowarzyszenie Rodzina

Dzień Papieski

Akcja Katolicka

Zespół Iuvenes Domino

Pielgrzymki rowerowe

Historia

Linki

- Szkoła Formacji Duchowej

- Pismo Święte

- Katechizm Kościoła

- Kodeks Prawa Kanonicznego

- Sobór Watykański

- JPII - złote myśliWniebowstąpienie Pańskie 28.05.2017

Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus tłumaczył, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Krocząc po ziemskich drogach wiary, moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

· Spotkanie z rodzicami dzieci klas IV przed komunią rocznicową dzisiaj o godz. 19-tej. Komunia rocznicowa 18 czerwca na mszy o godz. 10.00.

· "Parafiada" - czyli turniej puławskich parafii w najbliższą sobotę 3 czerwca, osoby, które chcą reprezentować naszą parafię prosimy o zgłoszenie się do ks. Gustawa. Nasza reprezentacja wystąpi w koszulkach koloru białego. Będzie wiele ciekawych konkurencji: np. "Wieża Babel", "Trzech Królów Magów", "Bieg do Świętości" czy "Dawid i Goliat" i inne bardzo ciekawe konkurencje. Zawodnicy spotykają się o godz. 9 tej, a wszystkich do kibicowania zapraszamy na godz. 10 tą na boisko szkolne "9"ki.

· "Biesiada Rodzinna" przy naszym kościele w przyszłą niedzielę 4 czerwca. Jeśli, ktoś chciałby ofiarować jakieś nagrody, lub ma jakieś ciekawe pomysły to prosimy o zgłoszenie w kancelarii. Prosimy kółka różańcowe o przygotowania ciasta, będzie kawa, herbata, grill, dmuchańce skakańce, kosmetyczki, występy taneczne i różnych zespołów, zabawa fantowa z bardzo ciekawymi nagrodami, prezentacja sprzętu policyjnego, strażackiego oraz wyposażenia pilota, znakowanie rowerów i wiele innych atrakcji i niespodzianek. Zakończymy Biesiadę - Wieczorem włoskim.

· "Marsz dla życia i rodziny" w Puławach odbędzie się 11 czerwca, wyruszy z kościoła Św. Brata Alberta i przejdzie na plac Chopina. Grupy parafialne prosimy o przygotowanie transparentów.

· Od jutrzejszego poniedziałku modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

· W Wigilię tej uroczystości czyli w sobotę 3 czerwca o godz. 17-tej, będziemy świętować Jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Jacka i ks. Gustawa. Na te Uroczystość przyjadą kapłani kursowi XX Jubilatów. Swoją obecnością i modlitwą uświetnijmy ten Jubileusz.

· W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka.

· W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17:30 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Czerwiec to miesiąc Serca Jezusowego. Mało jednak wiemy o 12 obietnicach Jezusa danych św. Małgorzacie Alacoque za osobiste poświęcenie się Sercu Jezusowemu. Jedną z obietnic było to iż nie umrze się bez Sakramentów świętych, a imiona tych, co rozszerzać będą to nabożeństwo, będą zapisane w Jego Sercu. Nabożeństwo to jak mówi św. Małgorzata jest ratunkiem dla świata i ostatnią szansą dla grzeszników.

· W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 16-tej. W sobotę Niepokalanemu Sercu Maryi polecajmy nasze rodziny i naszą Ojczyznę. Zapraszamy na mszę o Niep. Sercu Maryi na godz. 7-mą.

·      Wolontariusze Zakładów Azotowych zapraszają wszystkie dzieci: małe, duże i całkiem dorosłe dnia 3 czerwca (sobota) na godzinę 13.00 do Ośrodka Wychowawczego Sióstr Benedyktynek (za Kościołem Miłosierdzia Bożego) na Sportowy Dzień Dziecka. W programie rywalizacje biegowe dla każdego oraz gry i zabawy. Do udziału uprawnia przyniesienie podarku dla młodzieży w wieku od 14 do 20 lat, wychowanków ośrodka. Będą zbierane środki czystości i bielizna. Szczegóły na plakatach.

·         Od najbliższej niedzieli będzie można przed kościołem oglądać wystawę antyaborcyjna z Fundacji Prawo do Życia; mającą na celu ochronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

Budowa kościoła
Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie wciąż potrzebuje wsparcia. 4 czerwca będzie X Święto Dziękczynienia. Z powodu miesięcznej zbiórki na budowę naszego kościoła 4 czerwca – zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej będzie już dzisiaj. Bóg zapłać Ofiarodawcom za wsparcie budowy Centrum Opatrzności Bożej – jako Wotum Narodu. W najbliższą środę sprowadzamy specjalny podnośnik z którego będzie można malować ścianę za ołtarzem do wysokości kopuły. Użyjemy specjalnego gruntu, farby podkładowej a następnie farby w kolorze złotym. Komplet farb będzie kosztował 13.500 zł. Wynajęcie podnośnika i malowanie, które potrwa około 3 dni – koszt 15.000 zł. Wykonanie tego fragmentu malowania umożliwi dalsze prace wewnątrz kościoła. W przyszłą niedzielę miesięczna zbiórka na jego budowę. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

Prasa katolicka
Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” art. Zakochane dzieci.  Czego mogą nas nauczyć mali mistycy z Fatimy – 10-letnia Hiacynta i 11-letni Franciszek? To niezwykłe, ale Franciszek nie szukał pociechy u Boga, ale swoją modlitwą sam chciał pocieszać Boga.
PONADTO W "GOŚCIU":
•  o pewnym przełomie w sprawie Medjugorje. Watykańska komisja teologiczna opowiedziała się właśnie za autentycznością tylko pierwszych objawień.
Niedzielaproponuje art: Europo, czy mnie jeszcze miłujesz? Dzisiaj, gdy widzimy, że Europa zmierza do ślepego zaułka, w mediach przebija się głos ks. prof. Czesława S. Bartnika – dogmatyka, filozofa, historiologa, który pomaga zrozumieć, co wokół nas się dzieje. Ocena moralna preparatu ellaONE Ks. Andrzej Kobyliński pisze:
Stosowanie tabletek ellaOne w Polsce jest bardzo poważnym problemem o charakterze moralnym. Jak to pogodzić z naszą religijnością?

Akt osobistego uznania Jezusa jako Króla i Pana

Panie Jezu Chryste, Królu Wszechświata, / Odkupicielu rodzaju ludzkiego, / wejrzyj na nas korzących się u stóp Twoich./ Tobie oddajemy cześć i wielbienie./ Przyrzekamy całym dalszym życiem swoim/ dbać o Twoją chwałę /i zawsze dziękować Ci za Twoje nieskończone Miłosierdzie,/ które okazujesz z pokolenia na pokolenie./ Uroczyście obieramy Ciebie, Panie, Jezu Chryste/ za naszego PANA i KRÓLA,/ gdyż wielkie rzeczy uczyniłeś dla nas./ Matkę Twoją, Niepokalaną Dziewicę Maryję /ponownie przyrzekamy czcić jako PANIĄ i KRÓLOWĄ naszej umiłowanej Ojczyzny./ Jezu Chryste, /Ty jesteś Panem nieba i ziemi./ Bądź KRÓLEM mojego życia,/ bądź jedynym PANEM całej naszej wspólnoty,/ bądź PANEM wszystkich polskich rodzin,/ bądź PANEM i KRÓLEM w Polsce, Ojczyźnie naszej,/ w tym pokoleniu i po wszystkie czasy./ Niech przez nasze życie zgodne z przykazaniami Bożymi/ wzrasta Twoje Królestwo/ Pokoju, Prawdy, Sprawiedliwości i Miłości./ Prosimy o to Ciebie, Panie Jezu Chryste,/ który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

·         Do czego zdolni są aborcjoniści, gdy pokaże się im jak zabija się dzieci? Wydaje mi się, że do wszystkiego. Prawda szybko kłuje w oczy zwolenników aborcji. Z prawdą nie da się dyskutować, więc fizyczna agresja to jedyne, co im pozostało.

·         Stać na straży poczętego życia, bronić godności kobiety oraz wspierać polskie małżeństwa i rodziny – to główne przesłanie Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Zostanie on uroczyście wypowiedziany 6 czerwca br. w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem z udziałem Konferencji Episkopatu Polski.


Odliczenie darowizny na cele kultu religijnego

Darowiznę na „cele kultu religijnego” można odliczyć od podatku? Taka możliwość przysługuje każdemu, kto przekazał darowiznę w ciągu roku. I to w wysokości, aż 6% podstawy opodatkowania. Uwaga - liczą się tylko wpłaty na konto parafialne dokonane w tym roku, więc zastało tylko kilkanaście dni.

Odliczenie darowizn na cele kultu religijnego zostało uregulowane w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Ustawa wskazuje wprost, iż dochód stanowiący podstawę opodatkowania ulega pomniejszeniu o wartość darowizn przekazanych na cele kultu religijnego. Jego wysokość nie może przekroczyć 6% dochodu. Odliczeniu podlegają darowizny jedynie przekazane w danym roku. W przypadku darowizn pieniężnych należy posiadać dowód wpłaty na rachunek bankowy Parafii.

Z ulgi mogą skorzystać podatnicy rozliczający się na formularzach PIT-28, PIT-36 i PIT-37. Wykazuje się ją w załączniku PIT/O i następnie przenosi do zeznania rocznego. W PIT/O, oprócz wartości darowizny, obowiązkowo należy wskazać także kwotę dokonanego odliczenia oraz dane pozwalające na identyfikację obdarowanego, w szczególności jego nazwę i adres.

Konto: PKO BP S.A.51 1020 3219 0000 9002 0047 1227


Zachęcamy parafian, by napisali wspomnienia o intronizacji Chrystusa Króla w swojej rodzinie. Chętnie zamieścimy je wraz ze zdjęciami na naszej parafialnej stronie internetowej.
Wspomnienia i zdjęcia proszę przesyłać mailem na adres: sw_rodzina@wp.pl

Harmonogram nawiedzenia obrazu Chrystusa Króla

Osiedle Górna Kolejowa:

Kolejowa
Kosmali
Szalkiewiczowej
Harcerska
Jednacza
Pasiaka
Kotera
Kędzierskiej
Szubartowskiego
Dryi
Hollakowej
Jakubickiego
Świgosta
Ostrowskiego
Amborskiego (od Państwa Zawadzkich)
Zinkiewicza
Wolińskiej
Anny Renet-Jursz
Anny Boskiej
Grzebalskiego
Górna

Osiedle Piaski II:

Opani
Adamczewskiego
Obecnie Obraz nawiedza Rodziny zam. przy ul. Adamczewskiego (szeregowiec, domki), w następnej kolejności ul. Zdebika (domki) i Zdebika (szeregowce)
Zdebika
Kołodzieja
Krausse
Meresty
Tyczyńskiego
Sosnowa (domki)

Różana
Cyprysowa
Miodowa
Wrzosowa
Urocza
Kwiatowa
Pogodna
Irysowa
Botaniczna
Romantyczna
Cicha
Tęczowa
Spacerowa 5, 7, 9, 11, 8, 6, 4, 2
(obraz przekażemy do kościoła)

Osiedle Mokradki

Kotarasińskiego
Okulickiego
Żebrowskiego
Szczypy
Bielskiego
Kossakowskiego
Gościńczyk 57
Gościńczyk (domki)
Kopecia
Mieczyńskiego
Zagrodzkiego
Baca
Ziemięckiej
Malarskiego
(obraz przekażemy do kościoła)

Osiedle Gościńczyk

Gościńczyk 1, 3, 7, 9, 11, 13
Filtrowa 5, 7
Roweckiego 16
Roweckiego 14
Roweckiego 10
Roweckiego 12
Roweckiego 8
Roweckiego 6
Roweckiego 2a
Roweckiego 4
(obraz przekażemy do kościoła)

Niwa

Lubelska 18
Lessla 3
15 PP Wilków 4 i 2
Roweckiego 5
Roweckiego 7
Roweckiego 9
Saperów Kaniowskich 3
Na Stoku 8, 6, 7
Armii Ludowej 6
Armii Ludowej 2 i 4
Na Stoku 3 i 5
Na Stoku 4
Na stoku 2
Legionu Puławskiego 2
Lessla 1 i 2 i 4
Sikorskiego 4
Sikorskiego 6
Legionu Puławskiego 6
Sadowa 8, 6, 4, 2
Bat. Chłopskich 1, 3, 5, 4
Sikorskiego 2, 1, 3, 5
Ceglana 5, 7
Sosnowa 8
Ceglana (domki) (obraz przekażemy do kościoła)


W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. w pierwsze piątki miesiąca na wieczornych Mszach Świętych odbywać się będą spotkania o tematyce ŚDM.
Na stronie pojawiać się będą wyświetlane podczas spotkań materiały.

Spotkanie I - 6 grudnia 2013 r.
Film(format WMV)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie II - 3 stycznia 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie III - 7 lutego 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie IV - 7 marca 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie V - 4 kwietnia 2014 r.
Film(format MP4)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie VI - 2 maja 2014 r.
Film(format MP4)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie VII - 3 października 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Rożaniec rodziców za dzieci

 Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było szczęśliwe, by trafiło do środowisk, w których będzie się najlepiej rozwijało, by właściwie rozeznało swoje powołanie i potrafiło się w nim realizować. Każdy rodzic tego pragnie, ale czy sam jest w stanie zapewnić dziecku pełne bezpieczeństwo rozwoju?

Dostrzegamy we współczesnym świecie zalew zła i zaczynamy zdawać sobie sprawę jak trudno jest mu się przeciwstawić. Alkohol, papierosy, narkotyki, rozboje, magia i okultyzm, sekty, pornografia są wszechobecne. Dodatkowo często z powodu naszych błędów, zaniedbań i grzechów dzieci mogą doświadczać zła.

Uświadamiając sobie te wszystkie zagrożenia grupa rodziców naszej parafii podjęła modlitwę w intencji swoich dzieci, opartą na formule Żywego Różańca. Powstały grupy składające się z 20 osób.  Każda z osób przez cały miesiąc codziennie odmawia jedną dziesiątkę różańca, rozważając przy tym jedną z tajemnic różańcowych. W ten sposób za każde z dzieci objętych tą modlitwą odmówiony jest codziennie cały różaniec.

Zachęcamy wszystkich rodziców do włączenia się do tej modlitwy. Pozwala ona na uzyskanie właściwej relacji w stosunku do dziecka, na okazanie prawdziwej miłości, a przede wszystkim uprasza szczególną opiekę Maryi nad naszymi dziećmi.

Pomyślmy ile czasu poświęcamy na telewizję, gazety? Czy zabraknie nam 4 minut (tylko tyle trwa pobożne odmówienie dziesiątki różańca) w ciągu dnia na taką modlitwę za swoje dzieci? Włączając się do odmawiania Różańca Rodziców dajemy swoim dzieciom wytrwałość innych 19-ściorga rodziców. Nawet, jeśli zdarzy się, że sam zapomnę, inni nie zapomną!

Aby przystąpić do Różańca Rodziców za dzieci nie trzeba uczestniczyć w żadnych zebraniach. Sposób comiesięcznej zmiany tajemnic - to krótkie spotkanie Rodziców z Róży Różańcowej w salce katechetycznej po mszy św. ( można  też wspomagać zainteresowane osoby pocztą elektroniczną obsługiwaną przez Kogoś z Róży).

Dlaczego warto modlić się za swoje dzieci na Różańcu?
Prośmy o to, aby Bóg w imię ofiary Chrystusa usunął skutki grzechów nas jako rodziców i aby nasze grzechy, przeszłe, ale również obecne nie wpływały negatywnie na nasze dzieci, aby dzieci nasze nie były narażone na skutki naszych grzechów.
Prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.

Zgłoszenie chęci przystąpienia do Różańca Rodziców:
Należy pobrać i wypełnić formularz w formacie RTF. W systemie Windows plik można otworzyć i edytować bez posiadania pakietu Office, np. wbudowanym w system programem WordPad. Po zapisaniu zmian należy wysłać plik jako załącznik na adres mailowy Parafii Św. Rodziny w Puławach: sw_rodzina@wp.pl


Domowy Kościół zaprasza

Osamotnione w pokonywaniu codziennych zawiłości rodzinnego życia małżeństwa mogą nareszcie zwolnić bieg w pogoni za troskami, dzieci – zaostrzyć apetyt w oczekiwaniu na zabawy z nowymi przyjaciółmi, babcie i dziadkowie – spokojnie odetchnąć choć na chwilę, a wszyscy razem – poczuć na nowo i zacieśnić silną i nierozerwalną więź, w której namacalnie i prawdziwie żyje Bóg: obok nas, wokół naszych spraw, we wzajemnych relacjach.

            Coraz realniejszego kształtu nabiera idea zorganizowania przy parafii Św. Rodziny grupy bliskich sobie osób skupionych w Domowym Kościele – rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, założonej w Polsce przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Atmosfera zakochania i fascynacji, wspólny cel i wspólne spędzanie czasu, pogłębianie uczuć i umacnianie się w podjętej kiedyś decyzji życia, zamyślenie nad Słowem Bożym, rozmowy, pikniki, wakacyjne wyjazdy, trwałe przyjaźnie oparte na solidnych podstawach, wsparcie w radzeniu sobie z trudnościami, poczucie sensu i dobrego wykorzystania czasu – to wszystko czeka tych, którzy zdecydują się realizować powołanie rodzinne w gronie osób życzliwych i prawdziwie zaangażowanych w największy cud, jaki otrzymaliśmy – wspólne życie.

            Zaintrygowanych tematem Oazy Rodzin (Domowego Kościoła) już teraz zapraszamy na spotkanie z ks. Piotrem Drozdem, który przybędzie do nas w Niedzielę Oazową 24 czerwca 2012 r.


Z radością informuję, że 9 stycznia br. J.E. Abp Stanisław Budzik
udzielił zgody i błogosławieństwa na funkcjonowanie Wspólnoty Trudnych
Małżeństw SYCHAR w Archidiecezji Lubelskiej.

Wspólnota służy swoją pomocą tym, których małżeństwa przeżywają trudny
czas, wspiera
w wytrwaniu w zobowiązaniach wynikających z przysięgi małżeńskiej i w
wierności współmałżonkowi. W sytuacji kryzysu małżeńskiego, gdy
pojawiające się problemy wydają się nie do rozwiązania (zdrada,
odejście współmałżonka, a nawet jego wejście w nowy niesakramentalny
związek, także przemoc, alkoholizm czy problemy osobowościowe)
szczególnie ważne jest wsparcie ze strony otoczenia. Pragniemy więc w
różny sposób otoczyć opieką tych, którzy chcą trwać w wierności "na
dobre i na złe".

Spotkania SYCHAR-u na terenie archidiecezji odbywają się w Puławach i
Lublinie. W Puławach w każdą pierwsza sobotę miesiąca w parafii
Miłosierdzia Bożego przy ulicy Kowalskiego 1 o godz. 16. W Lublinie w
każdą trzecią sobotę miesiąca w Parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej przy
ulicy Roztocze 1 na Węglinie o godz. 15:00. Rozpoczynamy Mszą Św. w
intencji ratowania małżeństw. Po Mszy Św. przechodzimy do salki.
Najbliższe spotkanie w Lublinie odbędzie się w sobotę 18 lutego.

Bliższe informacje na stronie www.lublin.sychar.org

Powyższą informację proszę odczytać w niedzielnych ogłoszeniach duszpasterskich.

Z braterskim pozdrowieniem:

Ks. Szymon Czuwara


Modlitwa za przyczyną Matki Bożej o trzeźwość w Ojczyźnie
Maryjo, Królowo Polski i Wspomożycielko wiernych! Wejrzyj, prosimy, na nasz Naród i broń jego synów przed nałogami, a zwłaszcza przed pijaństwem. Spójrz Matko, na spustoszenie spowodowane klęską alkoholizmu. Otocz opieką rodziny zniszczone, zrujnowane tym nieszczęściem i udziel im radości wyzwolenia z tego nałogu oraz jego następstw. Prosimy, byś zakrólowała w Narodzie trzeźwym i zdrowym, wiernym Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi świętemu. Amen 

Wydruk z portalu wiara.pl

Kościół wypracował przez wieki środki pomocne do wewnętrznej przemiany człowieka. Znamy je dobrze, ale często nie wiemy jak je stosować, a jeśli nawet wiemy, to nie zawsze mamy wystarczającą samodyscyplinę. A przecież to takie proste i znane:

Post, który ma na celu opanowanie siebie, kontrolę nad swoimi pragnieniami i dążeniami. Dotyczy on w pierwszym rzędzie codziennego pokarmu, ale trzeba go także rozciągnąć na inne sfery naszego życia: alkohol, tytoń, język, telewizję. Post jest ćwiczeniem, które ma doprowadzić do tego, że człowiek będzie rzeczywiście panem siebie, rozporządzającym mądrze swoimi siłami. Nauczmy się mówić pokusie „nie!”.

Jałmużna otwiera nas na drugich, pomaga nam wyjść z ciasnego kręgu egoizmu, dostrzec innych i konkretnie im pomóc w ich potrzebach. Dzięki temu ćwiczeniu człowiek może zbliżyć się do drugich, stworzyć wspólnotę.

Modlitwa z kolei kieruje naszą uwagę na Boga, wyczula nasz wewnętrzny słuch na Jego głos, pozwala się z Nim spotkać i zjednoczyć. Dzięki niej człowiek wchodzi w głęboką relację z Bogiem, on sam i jego świat poszerzają się do wymiarów nieskończonych, wszystko zostaje w nim oczyszczone i nasycone światłem, pięknem i łaską.

Jak to zrobić, by móc w trakcie trwania Postu odpowiedzieć Bogu: kocham Cię i czekam na Twoje Zbawienie? Spróbujmy się wyciszyć, aby głos Boga został przez nas usłyszany i zrozumiany. Dajmy Bogu szansę dotarcia do nas z Jego wielorakimi darami, bo rezygnując z nich na co dzień z powodu nawału pracy, lenistwa, czy jakichś innych względów, podcinamy swoje własne korzenie, a wiadomo do czego takie zachowanie prowadzi: do samotności w otoczeniu. Bez Boga jesteśmy jak ścięty kwiat, nie mający szans na odrodzenie.


Kalendarz liturgiczny

Modlitwy

Katechezy sakramentalne

- Chrzest

- Bierzmowanie

- Eucharystia

- Pokuta

- Namaszczenie Chorych

- Małżeństwo

Liturgiczna Służba Ołtarza

Budowa kościoła

Wspólnota PuławskaStrona istnieje od: 15.10.2006
Stronę wykonał: Tomasz Sajnóg Kontakt ze mną