STRONA  GŁÓWNA GALERIA  ZDJĘĆ NAPISZ  DO NAS MAPA  DOJAZDU
PARAFIA   ŚWIĘTEJ   RODZINY   w   PUŁAWACH

Aktualności

- Ogłoszenia

- Intencje mszalne

- Zapowiedzi

- Informacje dla bierzmowanych

- Informacje dla dzieci komunijnych

Życie parafii

- Wydarzenia

- Teren Parafii

- Msze św.

- Nabożeństwa

- Kancelaria

- Sprawowanie sakramentów

- Do chorego

- Pogrzeb katolicki

- Dla młodych i o młodych

- Rekolekcje, kazania

- Śpiewy

- Inne MP3

- Pielgrzymki

- Artykuły

- Rok Wiary w rodzinach

Wspólnoty

- Duszpasterze

- Rada Duszpasterska

- Poradnia rodzinna

- Kółka Różańcowe

- Legion Maryi

- Chór parafialny

- Koło Przyjaciół Radia Maryja

Stowarzyszenie Rodzina

Dzień Papieski

Akcja Katolicka

Zespół Iuvenes Domino

Pielgrzymki rowerowe

Historia

Linki

- Szkoła Formacji Duchowej

- Pismo Święte

- Katechizm Kościoła

- Kodeks Prawa Kanonicznego

- Sobór Watykański

- JPII - złote myśli22 niedziela zwykła – 30.08.2015

1.    Zegar łaski zostanie uruchomiony w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Od dzisiaj będzie odliczał czas do Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. W Roku Miłosierdzia w łagiewnickiej Bazylice zostanie otwarta także Brama Miłosierdzia – zgodnie z zaleceniem papieża Franciszka, aby lokalne Kościoły w roku jubileuszowym przygotowały drzwi na wzór tych z bazylik watykańskich. „Ufamy, że także sam Ojciec Święty podczas Światowych Dni Młodzieży przejdzie przez tę Bramę Miłosierdzia pokazując także młodym ludziom, że w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście”.

2.    Przygotowanie do obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski oraz Światowych Dni Młodzieży to główne tematy obrad biskupów diecezjalnych. Obrady odbyły się na Jasnej Górze.

3.    Ks. Tomasze Grzyb, pracownik polskiej sekcji papieskiego stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie powiedział: Uchodźcom trzeba pomagać mądrze. Cała sprawa uchodźców jest bardzo trudna i delikatna. …Myślę, że nikt z nas nie odmówi komukolwiek schronienia, gdy zagraża mu realne niebezpieczeństwo utraty zdrowia czy życia. Od 2011 r. spotkałem się z wieloma patriarchami i biskupami z Syrii i Iraku. Żaden z nich nie wyszedł z prośbą, abyśmy pomogli jego wiernym przyjechać do Polski. Ich przesłanie jest wręcz odwrotne: „Zróbcie wszystko, abyśmy pozostali w swojej ojczyźnie”. …Pomoc Kościołowi w Potrzebie odpowiada na prośby tamtejszych biskupów, pomagając w utrzymaniu obozów dla uchodźców, np. poprzez dostarczanie żywności, wody, lekarstw, energii elektrycznej, w wynajęciu mieszkania, zakupie materiału na ogrzewanie w czasie zimy. Budujemy z kontenerów domy i szkoły, aby dzieci i młodzież mogli kontynuować naukę, ale też mieli miejsce, w którym może choć na chwilę uda się zapomnieć o dramacie wojny. Pomagamy również w utrzymaniu posługujących tam księży i sióstr zakonnych. Staramy się spełnić każdą prośbę, z jaką zwraca się do nas tamtejszy Kościół. Jako ludzie wiary otoczmy ich modlitwą. Szukajmy też rzetelnych informacji na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie. My, Polacy, doskonale powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że potrzebna jest również pomoc materialna…. Kościół w Polsce za pośrednictwem Pomoc Kościołowi w Potrzebie przekazał na pomoc uchodźcom w Syrii i Iraku ponad 6 mln zł. Te środki pozwalają nam powiedzieć, że Kościół w Polsce jest cały czas blisko uchodźców.

4.    Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w peregrynację Krzyża i Ikony Matki Bożej - symboli Światowych Dni Młodzieży, którzy uczestniczyli w powitaniu Symboli, w nocnym czuwaniu w kościele Matki Bożej Różańcowej w sobotę, a także brali udział w mszy św. i drodze krzyżowej  ulicami naszego miasta w niedzielę . Szczególne podziękowania składamy młodzieży. Jednocześnie zapraszamy wszystkich do włączenia się w organizację ŚDM, które odbędą się na etapie diecezjalnym od 20 do 25 lipca, a następnie w Krakowie od 26 do 31 lipca, gdzie młodzież spotka się z Ojcem Świętym Franciszkiem. Ogarnijmy to wielkie wydarzenie codzienną naszą modlitwą.

5.     Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego we wtorek 1 września; dla Gimnazjum i SP klasy IV-VI o 8.30 , zaś klasy ) - III o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, wychowawców, pedagogów, dyrekcję i pracowników szkół, a także rodziców i opiekunów, a przede wszystkim wszystkie dzieci i całą młodzież. Wspólnie módlmy się o dobry i szczęśliwy nowy rok szkolny.

6.    W tyg. I czwartek, piątek i sobota. Spowiedź i nabożeństwa jak dotychczas. W piątek do południa kapłani nawiedzają chore osoby w Parafii niosąc im komunię świętą. Prosimy o potwierdzenie zgłoszeń.
W I piątek 4 września młodzież z klas pierwszych szkoły średniej, która przygotowuje się do bierzmowania przychodzi na spowiedź na godzinę 18 tą, uczestniczy we mszy św. i czuwaniu przygotowującym do Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy też wszystkich wiernych, którzy chcą się modlić w intencji młodzieży.

7.    Uroczystości rocznicy koronacji Figury Matki Bożej Kębelskiej odbędą się 5 i 6 września. Centralna Eucharystia rozpocznie się w niedzielę 6 września o godz. 12.00. Pielgrzymka z naszej Parafii wyruszy w niedzielę o godz. 4.30 Zbiórka przy kaplicy.

8.    Od 23 do 30 sierpnia we wszystkich kościołach archidiecezji lubelskiej prowadzona jest zbiórka do puszek na zakupu przyborów szkolnych dla dzieci pod hasłem: Tornister pełen Uśmiechów. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.

Prasa katolicka
Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: - niewielka książka Tomasza à Kempis „O naśladowaniu Chrystusa” nawróciła więcej osób niż zawiera liter. Nagrana na płytę została dołączona do dzisiejszego „Gościa Niedzielnego”. Słuchaj, a zbliżysz się do Boga! W „Gościu” między innymi:
- wiele opustoszałych klasztorów w Europie zamienianych jest na hotele lub restauracje, tymczasem benedyktyńskie opactwo we Francji przeżywa rozkwit i przejmuje inne upadające klasztory;
- bogatej Europie brakuje pomysłu, co zrobić i jak zatrzymać wielką fale imigrantów uciekających przed biedą i wojną – reportaż z Serbii i granicy węgierskiej. Dostępny jest
Mały Gość Niedzielny.
Tyg. Katol. NIEDZIELA.
Nieustannie zachęcamy do czytania prasy i książek katolickich.

Budowa kościoła.
Dziękujemy za ofiary złożone na tynki wewnętrzne kościoła, instalację elektryczną i multimedialną. W przyszłą niedzielę wrześniowa zbiórka do puszek.

BOŻE, W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNY, / źródło życia i miłości wszystkich ludzi! / DZIĘKUJEMY za to, / że stworzyłeś nas mężczyznami i kobietami, / abyśmy się nawzajem uzupełniali / i byli dla siebie wzajemną pomocą. / DZIĘKUJEMY, / że przez Jezusa Chrystusa uświęciłeś małżeństwo, / ustanawiając je sakramentem. / spraw, aby każda rodzina stała się sanktuarium życia i miłości. / POMÓŻ wszystkim małżonkom trwać w wierności i jedności. / WSPIERAJ małżeństwa i rodziny zagrożone / oraz dotknięte rozmaitymi kryzysami. / ODDAJEMY Ci, Boże, wszystkie dzieci od momentu poczęcia. / Niech cieszą się miłością matki i ojca. / SPRAW, by dzieci i młodzież znalazły w rodzinach silne wsparcie / dla wzrostu w prawdzie i miłości. / UMACNIAJ dziadków i babcie, /
aby umieli dzielić się mądrością i wiarą z młodymi. / PROSIMY, by stanowiący prawa i sprawujący władzę / służyli poczętemu życiu, małżeństwu i rodzinie. / ŚWIĘTA RODZINO Z NAZARETU, wspomagaj, / aby przyszły Synod Biskupów / umocnił świadomość świętego i nierozerwalnego  charakteru małżeństwa i rodziny. / ŚWIĘTA MARYJO, Matko Boża, Królowo rodzin, / módl się za nami! / ŚWIĘTY JÓZEFIE, głowo Świętej Rodziny, / módl się za nami! / ŚWIĘTY JANIE PAWLE, papieżu rodziny, / módl się za nami!

Przez wiarę otwórzmy się na Bożą łaskę i Jego błogosławieństwo. Bądźmy także na co dzień świadkami Bożej miłości, aby mogła ona przemieniać ludzi, którzy żyją obok nas.

Modlitwa do Świętego JPII patrona rodziny
Święty Janie Pawle II/  Przez znak Twojego świętego życia / wychwalamy Boga Miłosiernego. / Chcemy trwać w duchu ośmiu błogosławieństw / zauważać ludzi potrzebujących życzliwego spojrzenia / z pokorą przyjmować krzyż, / jako dar przemieniający nasze codzienne słabości / Doznaliśmy, – choć nie jesteśmy tego godni - wielu łask płynących z Nieba. / Niech one przez Twoje wstawiennictwo/ Umacniają nasze istnienie / kierując je w stronę tajemnicy zmartwychwstania / w świetle, której / rozwiązują się wszelkie trudności / i każdy człowieczy ból./ Prosimy, / abyś orędował za nami / i za całym światem / w blasku Bezinteresownej Czystej Miłości./ Amen. Święty Pawle II - módl się za nami!


W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. w pierwsze piątki miesiąca na wieczornych Mszach Świętych odbywać się będą spotkania o tematyce ŚDM.
Na stronie pojawiać się będą wyświetlane podczas spotkań materiały.

Spotkanie I - 6 grudnia 2013 r.
Film(format WMV)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie II - 3 stycznia 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie III - 7 lutego 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie IV - 7 marca 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie V - 4 kwietnia 2014 r.
Film(format MP4)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie VI - 2 maja 2014 r.
Film(format MP4)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie VII - 3 października 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Rożaniec rodziców za dzieci

 Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było szczęśliwe, by trafiło do środowisk, w których będzie się najlepiej rozwijało, by właściwie rozeznało swoje powołanie i potrafiło się w nim realizować. Każdy rodzic tego pragnie, ale czy sam jest w stanie zapewnić dziecku pełne bezpieczeństwo rozwoju?

Dostrzegamy we współczesnym świecie zalew zła i zaczynamy zdawać sobie sprawę jak trudno jest mu się przeciwstawić. Alkohol, papierosy, narkotyki, rozboje, magia i okultyzm, sekty, pornografia są wszechobecne. Dodatkowo często z powodu naszych błędów, zaniedbań i grzechów dzieci mogą doświadczać zła.

Uświadamiając sobie te wszystkie zagrożenia grupa rodziców naszej parafii podjęła modlitwę w intencji swoich dzieci, opartą na formule Żywego Różańca. Powstały grupy składające się z 20 osób.  Każda z osób przez cały miesiąc codziennie odmawia jedną dziesiątkę różańca, rozważając przy tym jedną z tajemnic różańcowych. W ten sposób za każde z dzieci objętych tą modlitwą odmówiony jest codziennie cały różaniec.

Zachęcamy wszystkich rodziców do włączenia się do tej modlitwy. Pozwala ona na uzyskanie właściwej relacji w stosunku do dziecka, na okazanie prawdziwej miłości, a przede wszystkim uprasza szczególną opiekę Maryi nad naszymi dziećmi.

Pomyślmy ile czasu poświęcamy na telewizję, gazety? Czy zabraknie nam 4 minut (tylko tyle trwa pobożne odmówienie dziesiątki różańca) w ciągu dnia na taką modlitwę za swoje dzieci? Włączając się do odmawiania Różańca Rodziców dajemy swoim dzieciom wytrwałość innych 19-ściorga rodziców. Nawet, jeśli zdarzy się, że sam zapomnę, inni nie zapomną!

Aby przystąpić do Różańca Rodziców za dzieci nie trzeba uczestniczyć w żadnych zebraniach. Sposób comiesięcznej zmiany tajemnic - to krótkie spotkanie Rodziców z Róży Różańcowej w salce katechetycznej po mszy św. ( można  też wspomagać zainteresowane osoby pocztą elektroniczną obsługiwaną przez Kogoś z Róży).

Dlaczego warto modlić się za swoje dzieci na Różańcu?
Prośmy o to, aby Bóg w imię ofiary Chrystusa usunął skutki grzechów nas jako rodziców i aby nasze grzechy, przeszłe, ale również obecne nie wpływały negatywnie na nasze dzieci, aby dzieci nasze nie były narażone na skutki naszych grzechów.
Prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.

Zgłoszenie chęci przystąpienia do Różańca Rodziców:
Należy pobrać i wypełnić formularz w formacie RTF. W systemie Windows plik można otworzyć i edytować bez posiadania pakietu Office, np. wbudowanym w system programem WordPad. Po zapisaniu zmian należy wysłać plik jako załącznik na adres mailowy Parafii Św. Rodziny w Puławach: sw_rodzina@wp.pl


Domowy Kościół zaprasza

Osamotnione w pokonywaniu codziennych zawiłości rodzinnego życia małżeństwa mogą nareszcie zwolnić bieg w pogoni za troskami, dzieci – zaostrzyć apetyt w oczekiwaniu na zabawy z nowymi przyjaciółmi, babcie i dziadkowie – spokojnie odetchnąć choć na chwilę, a wszyscy razem – poczuć na nowo i zacieśnić silną i nierozerwalną więź, w której namacalnie i prawdziwie żyje Bóg: obok nas, wokół naszych spraw, we wzajemnych relacjach.

            Coraz realniejszego kształtu nabiera idea zorganizowania przy parafii Św. Rodziny grupy bliskich sobie osób skupionych w Domowym Kościele – rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, założonej w Polsce przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Atmosfera zakochania i fascynacji, wspólny cel i wspólne spędzanie czasu, pogłębianie uczuć i umacnianie się w podjętej kiedyś decyzji życia, zamyślenie nad Słowem Bożym, rozmowy, pikniki, wakacyjne wyjazdy, trwałe przyjaźnie oparte na solidnych podstawach, wsparcie w radzeniu sobie z trudnościami, poczucie sensu i dobrego wykorzystania czasu – to wszystko czeka tych, którzy zdecydują się realizować powołanie rodzinne w gronie osób życzliwych i prawdziwie zaangażowanych w największy cud, jaki otrzymaliśmy – wspólne życie.

            Zaintrygowanych tematem Oazy Rodzin (Domowego Kościoła) już teraz zapraszamy na spotkanie z ks. Piotrem Drozdem, który przybędzie do nas w Niedzielę Oazową 24 czerwca 2012 r.


Z radością informuję, że 9 stycznia br. J.E. Abp Stanisław Budzik
udzielił zgody i błogosławieństwa na funkcjonowanie Wspólnoty Trudnych
Małżeństw SYCHAR w Archidiecezji Lubelskiej.

Wspólnota służy swoją pomocą tym, których małżeństwa przeżywają trudny
czas, wspiera
w wytrwaniu w zobowiązaniach wynikających z przysięgi małżeńskiej i w
wierności współmałżonkowi. W sytuacji kryzysu małżeńskiego, gdy
pojawiające się problemy wydają się nie do rozwiązania (zdrada,
odejście współmałżonka, a nawet jego wejście w nowy niesakramentalny
związek, także przemoc, alkoholizm czy problemy osobowościowe)
szczególnie ważne jest wsparcie ze strony otoczenia. Pragniemy więc w
różny sposób otoczyć opieką tych, którzy chcą trwać w wierności "na
dobre i na złe".

Spotkania SYCHAR-u na terenie archidiecezji odbywają się w Puławach i
Lublinie. W Puławach w każdą pierwsza sobotę miesiąca w parafii
Miłosierdzia Bożego przy ulicy Kowalskiego 1 o godz. 16. W Lublinie w
każdą trzecią sobotę miesiąca w Parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej przy
ulicy Roztocze 1 na Węglinie o godz. 15:00. Rozpoczynamy Mszą Św. w
intencji ratowania małżeństw. Po Mszy Św. przechodzimy do salki.
Najbliższe spotkanie w Lublinie odbędzie się w sobotę 18 lutego.

Bliższe informacje na stronie www.lublin.sychar.org

Powyższą informację proszę odczytać w niedzielnych ogłoszeniach duszpasterskich.

Z braterskim pozdrowieniem:

Ks. Szymon Czuwara


Modlitwa za przyczyną Matki Bożej o trzeźwość w Ojczyźnie
Maryjo, Królowo Polski i Wspomożycielko wiernych! Wejrzyj, prosimy, na nasz Naród i broń jego synów przed nałogami, a zwłaszcza przed pijaństwem. Spójrz Matko, na spustoszenie spowodowane klęską alkoholizmu. Otocz opieką rodziny zniszczone, zrujnowane tym nieszczęściem i udziel im radości wyzwolenia z tego nałogu oraz jego następstw. Prosimy, byś zakrólowała w Narodzie trzeźwym i zdrowym, wiernym Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi świętemu. Amen 

Wydruk z portalu wiara.pl

Kościół wypracował przez wieki środki pomocne do wewnętrznej przemiany człowieka. Znamy je dobrze, ale często nie wiemy jak je stosować, a jeśli nawet wiemy, to nie zawsze mamy wystarczającą samodyscyplinę. A przecież to takie proste i znane:

Post, który ma na celu opanowanie siebie, kontrolę nad swoimi pragnieniami i dążeniami. Dotyczy on w pierwszym rzędzie codziennego pokarmu, ale trzeba go także rozciągnąć na inne sfery naszego życia: alkohol, tytoń, język, telewizję. Post jest ćwiczeniem, które ma doprowadzić do tego, że człowiek będzie rzeczywiście panem siebie, rozporządzającym mądrze swoimi siłami. Nauczmy się mówić pokusie „nie!”.

Jałmużna otwiera nas na drugich, pomaga nam wyjść z ciasnego kręgu egoizmu, dostrzec innych i konkretnie im pomóc w ich potrzebach. Dzięki temu ćwiczeniu człowiek może zbliżyć się do drugich, stworzyć wspólnotę.

Modlitwa z kolei kieruje naszą uwagę na Boga, wyczula nasz wewnętrzny słuch na Jego głos, pozwala się z Nim spotkać i zjednoczyć. Dzięki niej człowiek wchodzi w głęboką relację z Bogiem, on sam i jego świat poszerzają się do wymiarów nieskończonych, wszystko zostaje w nim oczyszczone i nasycone światłem, pięknem i łaską.

Jak to zrobić, by móc w trakcie trwania Postu odpowiedzieć Bogu: kocham Cię i czekam na Twoje Zbawienie? Spróbujmy się wyciszyć, aby głos Boga został przez nas usłyszany i zrozumiany. Dajmy Bogu szansę dotarcia do nas z Jego wielorakimi darami, bo rezygnując z nich na co dzień z powodu nawału pracy, lenistwa, czy jakichś innych względów, podcinamy swoje własne korzenie, a wiadomo do czego takie zachowanie prowadzi: do samotności w otoczeniu. Bez Boga jesteśmy jak ścięty kwiat, nie mający szans na odrodzenie.


Kalendarz liturgiczny

Modlitwy

Katechezy sakramentalne

- Chrzest

- Bierzmowanie

- Eucharystia

- Pokuta

- Namaszczenie Chorych

- Małżeństwo

Liturgiczna Służba Ołtarza

Budowa kościoła

Wspólnota PuławskaStrona istnieje od: 15.10.2006
Stronę wykonał: Tomasz Sajnóg Kontakt ze mną