STRONA  GŁÓWNA GALERIA  ZDJĘĆ NAPISZ  DO NAS MAPA  DOJAZDU
PARAFIA   ŚWIĘTEJ   RODZINY   w   PUŁAWACH

Aktualności

- Ogłoszenia

- Intencje mszalne

- Zapowiedzi

- Informacje dla bierzmowanych

- Informacje dla dzieci komunijnych

Życie parafii

- Wydarzenia

- Teren Parafii

- Msze św.

- Nabożeństwa

- Kancelaria

- Sprawowanie sakramentów

- Do chorego

- Pogrzeb katolicki

- Dla młodych i o młodych

- Rekolekcje, kazania

- Śpiewy

- Inne MP3

- Pielgrzymki

- Artykuły

- Rok Wiary w rodzinach

Wspólnoty

- Duszpasterze

- Rada Duszpasterska

- Poradnia rodzinna

- Kółka Różańcowe

- Legion Maryi

- Chór parafialny

- Koło Przyjaciół Radia Maryja

Stowarzyszenie Rodzina

Dzień Papieski

Akcja Katolicka

Zespół Iuvenes Domino

Pielgrzymki rowerowe

Historia

Linki

- Szkoła Formacji Duchowej

- Pismo Święte

- Katechizm Kościoła

- Kodeks Prawa Kanonicznego

- Sobór Watykański

- JPII - złote myśli3 niedziela zwykła – 25.01.2015

1.    "Domowy Kościół- gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie podejmuje inicjatywę czuwań modlitewnych w intencji rodzin.   Zapraszamy całe rodziny oraz narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa w niedzielę 1 lutego na Msze Świętą o godz. 18.00. Po Mszy św. czuwanie modlitewne i uroczyste błogosławieństwo". Główne działania Ruchu Światło Życie to: "ewangelizacja, formacja i pogłębienie życia duchowego". Dzisiaj zapraszamy rodziny pragnące pogłębić swoją wiarę i bardziej poznać Pismo Święte na spotkanie informacyjne Domowego Kościoła, które odbędzie się w salce katechetycznej o godz.17.00.

2.    Niedziela, dzień zmartwychwstania Chrystusa, powinna być dniem modlitwy, świętowania i świadectwa. „Wypełnia ona duchową prawdę Bożego przykazania: 'Pamiętaj, abyś dzień święty święcił' (por. Wj 20,8-11) – przynajmniej jeden dzień w tygodniu poświęć Bogu, sobie i bliźniemu; wypocznij fizycznie, intelektualnie, duchowo”.- to Apel Kościołów w Polsce o poszanowanie i świętowanie niedzieli. Sygnatariusze dokumentu zwrócili się także do parlamentarzystów, by „zapewnili takie rozwiązania prawne, które uszanują w naszej ojczyźnie prawo ludzi pracy do niedzielnego wypoczynku i świętowania”.

3.    W sprawie zajęć dla dzieci w czasie ferii prosimy o kontaktowanie się z ks. Piotrem.

4.    Osoby , które pożyczyły stroje  na Orszak Trzech Króli, prosimy o ich zwrot do kancelarii lub do świetlicy.

5.    Składając zeznania podatkowe za ubiegły rok – tzw. PITY, prosimy o przekazanie 1 % podatku na Stowarzyszenie "Rodzina". Prosimy również te osoby, które prowadzą działalność i są na podatku liniowym i składają PITy do końca stycznia.

6.    Wieczór uwielbienia prowadzony przez młodzież naszej parafii i zespół Iuvenes Domino rozpocznie się w naszym kościele w dniu dzisiejszym po Mszy Św. o godz. 18.00.

Prasa katolicka
W „Gościu” między innymi:
Czym jest i jak działa tzw. pigułka „dzień po”, o której zrobiło się głośno za sprawą ministerstwa zdrowia, które planuje dopuścić ją do sprzedaży bez recepty.
- jeszcze nigdy w historii tyle osób nie uczestniczyło w jednej Mszy św. W Eucharystii odprawianej przez papieża Franciszka na Filipinach modliło się ponad 6 milionów ludzi – wśród nich byli dziennikarze „Gościa Niedzielnego”.
Dzisiaj w najnowszym numerze „Małego Gościa Niedzielnego” najnowsza płyta” Arki Noego” rock&rollowa „Petarda”.
Tyg. Kat. NIEDZIELA Polecamy artykuły:
Europa popełnia  samobójstwo. Lidia Dudkiewicz, Redaktor Naczelna „Niedzieli” Można zauważyć oderwanie się Europy od swoich chrześcijańskich korzeni. Dowody mamy na co dzień – Europa, jak cały świat, biernie patrzy na chrześcijan cierpiących pod brzemieniem terroru. Obrona chrześcijaństwa jest postrzegana jako działanie niepoprawne politycznie.

Msza św. o uzdrowienie i uwolnienie będzie 19 lutego tj. w czwartek po Środzie Popielcowej, którą odprawi Ojciec Józef Witko OFM. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17-tej modlitwą różańcową, następnie msza św. o godz. 18-tej. Po mszy świętej Modlitwa uwolnienia i uzdrowienia przed Najświętszym Sakramentem.

Budowa kościoła
Składamy serdeczne podziękowanie Wam, Drodzy Parafianie, za składane ofiary na okna do nowego kościoła. Okna aluminiowe do kościoła i drzwi aluminiowe do kaplicy żałobnej są już zamontowane i rozliczone. Za wyżej wymienioną stolarkę aluminiową zapłaciłem 60 000 złotych /sześćdziesiąt tysięcy złotych/. Czekamy na montaż okien do zakrystii i sal katechetycznych, które – wg umowy mają być zamontowane do końca stycznia. Dopiero po zamontowaniu będą zapłacone.  Ponadto trwają intensywne przygotowania do postawienia rusztowań w kościele, które umożliwią etapami wykonanie częściowe instalacji elektrycznych a następnie bliżej wiosny tynku na okrągłej ścianie pod kopułą. Będzie to bardzo duże wyzwanie a to ze względu na wysokość – 20 metrów i długość – 39 metrów. W najbliższą niedzielę miesięczna zbiórka na budowę kościoła.

Plan kolędy... wersja według dat(PDF) i wersja według ulic(PDF):

Od 16-tej

26 stycznia

(poniedziałek)

Spacerowa 9 – 1 ksiądz

Romantyczna, Cicha, Tęczowa – 1 ksiądz

Kołodzieja (Piaski II) – 1 ksiądz

Od 16-tej

27 stycznia

(wtorek)

Żebrowskiego, Okulickiego, Kotarasińskiego, Kossakowskiego,

Bielskiego – 1 ksiądz

Gościńczyk (domki) – 1 ksiądz

Szczypy i Gościńczyk 57 – 1 ksiadz

Od 16-tej

28 stycznia

(środa)

 

Baca, Mieczyńskiego, Zagrodzkiego –1 ksiądz

Ziemięckiej, Malarskiego – 1 ksiądz

Kopecia – 1 ksiądz

Od 16-tej

29 stycznia

(czwartek)

 

Opani, Zdebika, Adamczewskiego 17 (szer.) – 1 ksiądz

Zdebika (szer.) 17,19,18 – 1 ksiądz

Adamczewskiego, Kraussa, Moresty, Tyczyńskiego – 1 ksiądz

Od 16-tej

30 stycznia

(piątek)

Sadowa 2 – 1 ksiądz

Sadowa 4 – 2 księży

Od

9-tej

31 stycznia

(sobota)

Batalionów Chłop. 1 – 1 ksiądz

Batalionów Chłop. 2 – 1 ksiądz

Batalionów Chłop. 3 – 1 ksiądz

 

W uzasadnionych, wyjątkowych sytuacjach można prosić o zmianę terminu kolędy.

7.    Msze św. dla Rodzin ze specjalnym błogosławieństwem są odprawiane w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz. 12.00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Msze św. dla Rodzin to inicjatywa ludzi świeckich, którzy pragną, by również każda rodzina stawała się „małym Kościołem”, w którym nie brakuje miejsca dla Jezusa i Jego Ewangelii.

Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest odmawiana modlitwa za rodziny do czasu zakończenia obrad Synodu o rodzinie, w październiku 2015 r.

BOŻE, W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNY, / źródło życia i miłości wszystkich ludzi! / DZIĘKUJEMY za to, / że stworzyłeś nas mężczyznami i kobietami, / abyśmy się nawzajem uzupełniali / i byli dla siebie wzajemną pomocą. / DZIĘKUJEMY, / że przez Jezusa Chrystusa uświęciłeś małżeństwo, / ustanawiając je sakramentem. / spraw, aby każda rodzina stała się sanktuarium życia i miłości. / POMÓŻ wszystkim małżonkom trwać w wierności i jedności. / WSPIERAJ małżeństwa i rodziny zagrożone / oraz dotknięte rozmaitymi kryzysami. / ODDAJEMY Ci, Boże, wszystkie dzieci od momentu poczęcia. / Niech cieszą się miłością matki i ojca. / SPRAW, by dzieci i młodzież znalazły w rodzinach silne wsparcie / dla wzrostu w prawdzie i miłości. / UMACNIAJ dziadków i babcie, /
aby umieli dzielić się mądrością i wiarą z młodymi. / PROSIMY, by stanowiący prawa i sprawujący władzę / służyli poczętemu życiu, małżeństwu i rodzinie. / ŚWIĘTA RODZINO Z NAZARETU, wspomagaj, / aby przyszły Synod Biskupów / umocnił świadomość świętego i nierozerwalnego  charakteru małżeństwa i rodziny. / ŚWIĘTA MARYJO, Matko Boża, Królowo rodzin, / módl się za nami! / ŚWIĘTY JÓZEFIE, głowo Świętej Rodziny, / módl się za nami! / ŚWIĘTY JANIE PAWLE, papieżu rodziny, / módl się za nami!

Dwie najgroźniejsze cechy kultury masowej to: rozniecanie w odbiorcach namiętności oraz ograniczanie rozwoju intelektu. (Bp Adam Lepa - Członek Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP)

Modlitwa do Świętego JPII patrona rodziny
Święty Janie Pawle II/  Przez znak Twojego świętego życia / wychwalamy Boga Miłosiernego. / Chcemy trwać w duchu ośmiu błogosławieństw / zauważać ludzi potrzebujących życzliwego spojrzenia / z pokorą przyjmować krzyż, / jako dar przemieniający nasze codzienne słabości / Doznaliśmy, – choć nie jesteśmy tego godni - wielu łask płynących z Nieba. / Niech one przez Twoje wstawiennictwo/ Umacniają nasze istnienie / kierując je w stronę tajemnicy zmartwychwstania / w świetle, której / rozwiązują się wszelkie trudności / i każdy człowieczy ból./ Prosimy, / abyś orędował za nami / i za całym światem / w blasku Bezinteresownej Czystej Miłości./ Amen. Święty Pawle II - módl się za nami!


W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. w pierwsze piątki miesiąca na wieczornych Mszach Świętych odbywać się będą spotkania o tematyce ŚDM.
Na stronie pojawiać się będą wyświetlane podczas spotkań materiały.

Spotkanie I - 6 grudnia 2013 r.
Film(format WMV)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie II - 3 stycznia 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie III - 7 lutego 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie IV - 7 marca 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie V - 4 kwietnia 2014 r.
Film(format MP4)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie VI - 2 maja 2014 r.
Film(format MP4)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie VII - 3 października 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Rożaniec rodziców za dzieci

 Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było szczęśliwe, by trafiło do środowisk, w których będzie się najlepiej rozwijało, by właściwie rozeznało swoje powołanie i potrafiło się w nim realizować. Każdy rodzic tego pragnie, ale czy sam jest w stanie zapewnić dziecku pełne bezpieczeństwo rozwoju?

Dostrzegamy we współczesnym świecie zalew zła i zaczynamy zdawać sobie sprawę jak trudno jest mu się przeciwstawić. Alkohol, papierosy, narkotyki, rozboje, magia i okultyzm, sekty, pornografia są wszechobecne. Dodatkowo często z powodu naszych błędów, zaniedbań i grzechów dzieci mogą doświadczać zła.

Uświadamiając sobie te wszystkie zagrożenia grupa rodziców naszej parafii podjęła modlitwę w intencji swoich dzieci, opartą na formule Żywego Różańca. Powstały grupy składające się z 20 osób.  Każda z osób przez cały miesiąc codziennie odmawia jedną dziesiątkę różańca, rozważając przy tym jedną z tajemnic różańcowych. W ten sposób za każde z dzieci objętych tą modlitwą odmówiony jest codziennie cały różaniec.

Zachęcamy wszystkich rodziców do włączenia się do tej modlitwy. Pozwala ona na uzyskanie właściwej relacji w stosunku do dziecka, na okazanie prawdziwej miłości, a przede wszystkim uprasza szczególną opiekę Maryi nad naszymi dziećmi.

Pomyślmy ile czasu poświęcamy na telewizję, gazety? Czy zabraknie nam 4 minut (tylko tyle trwa pobożne odmówienie dziesiątki różańca) w ciągu dnia na taką modlitwę za swoje dzieci? Włączając się do odmawiania Różańca Rodziców dajemy swoim dzieciom wytrwałość innych 19-ściorga rodziców. Nawet, jeśli zdarzy się, że sam zapomnę, inni nie zapomną!

Aby przystąpić do Różańca Rodziców za dzieci nie trzeba uczestniczyć w żadnych zebraniach. Sposób comiesięcznej zmiany tajemnic - to krótkie spotkanie Rodziców z Róży Różańcowej w salce katechetycznej po mszy św. ( można  też wspomagać zainteresowane osoby pocztą elektroniczną obsługiwaną przez Kogoś z Róży).

Dlaczego warto modlić się za swoje dzieci na Różańcu?
Prośmy o to, aby Bóg w imię ofiary Chrystusa usunął skutki grzechów nas jako rodziców i aby nasze grzechy, przeszłe, ale również obecne nie wpływały negatywnie na nasze dzieci, aby dzieci nasze nie były narażone na skutki naszych grzechów.
Prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.

Zgłoszenie chęci przystąpienia do Różańca Rodziców:
Należy pobrać i wypełnić formularz w formacie RTF. W systemie Windows plik można otworzyć i edytować bez posiadania pakietu Office, np. wbudowanym w system programem WordPad. Po zapisaniu zmian należy wysłać plik jako załącznik na adres mailowy Parafii Św. Rodziny w Puławach: sw_rodzina@wp.pl


Domowy Kościół zaprasza

Osamotnione w pokonywaniu codziennych zawiłości rodzinnego życia małżeństwa mogą nareszcie zwolnić bieg w pogoni za troskami, dzieci – zaostrzyć apetyt w oczekiwaniu na zabawy z nowymi przyjaciółmi, babcie i dziadkowie – spokojnie odetchnąć choć na chwilę, a wszyscy razem – poczuć na nowo i zacieśnić silną i nierozerwalną więź, w której namacalnie i prawdziwie żyje Bóg: obok nas, wokół naszych spraw, we wzajemnych relacjach.

            Coraz realniejszego kształtu nabiera idea zorganizowania przy parafii Św. Rodziny grupy bliskich sobie osób skupionych w Domowym Kościele – rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, założonej w Polsce przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Atmosfera zakochania i fascynacji, wspólny cel i wspólne spędzanie czasu, pogłębianie uczuć i umacnianie się w podjętej kiedyś decyzji życia, zamyślenie nad Słowem Bożym, rozmowy, pikniki, wakacyjne wyjazdy, trwałe przyjaźnie oparte na solidnych podstawach, wsparcie w radzeniu sobie z trudnościami, poczucie sensu i dobrego wykorzystania czasu – to wszystko czeka tych, którzy zdecydują się realizować powołanie rodzinne w gronie osób życzliwych i prawdziwie zaangażowanych w największy cud, jaki otrzymaliśmy – wspólne życie.

            Zaintrygowanych tematem Oazy Rodzin (Domowego Kościoła) już teraz zapraszamy na spotkanie z ks. Piotrem Drozdem, który przybędzie do nas w Niedzielę Oazową 24 czerwca 2012 r.


Z radością informuję, że 9 stycznia br. J.E. Abp Stanisław Budzik
udzielił zgody i błogosławieństwa na funkcjonowanie Wspólnoty Trudnych
Małżeństw SYCHAR w Archidiecezji Lubelskiej.

Wspólnota służy swoją pomocą tym, których małżeństwa przeżywają trudny
czas, wspiera
w wytrwaniu w zobowiązaniach wynikających z przysięgi małżeńskiej i w
wierności współmałżonkowi. W sytuacji kryzysu małżeńskiego, gdy
pojawiające się problemy wydają się nie do rozwiązania (zdrada,
odejście współmałżonka, a nawet jego wejście w nowy niesakramentalny
związek, także przemoc, alkoholizm czy problemy osobowościowe)
szczególnie ważne jest wsparcie ze strony otoczenia. Pragniemy więc w
różny sposób otoczyć opieką tych, którzy chcą trwać w wierności "na
dobre i na złe".

Spotkania SYCHAR-u na terenie archidiecezji odbywają się w Puławach i
Lublinie. W Puławach w każdą pierwsza sobotę miesiąca w parafii
Miłosierdzia Bożego przy ulicy Kowalskiego 1 o godz. 16. W Lublinie w
każdą trzecią sobotę miesiąca w Parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej przy
ulicy Roztocze 1 na Węglinie o godz. 15:00. Rozpoczynamy Mszą Św. w
intencji ratowania małżeństw. Po Mszy Św. przechodzimy do salki.
Najbliższe spotkanie w Lublinie odbędzie się w sobotę 18 lutego.

Bliższe informacje na stronie www.lublin.sychar.org

Powyższą informację proszę odczytać w niedzielnych ogłoszeniach duszpasterskich.

Z braterskim pozdrowieniem:

Ks. Szymon Czuwara


Modlitwa za przyczyną Matki Bożej o trzeźwość w Ojczyźnie
Maryjo, Królowo Polski i Wspomożycielko wiernych! Wejrzyj, prosimy, na nasz Naród i broń jego synów przed nałogami, a zwłaszcza przed pijaństwem. Spójrz Matko, na spustoszenie spowodowane klęską alkoholizmu. Otocz opieką rodziny zniszczone, zrujnowane tym nieszczęściem i udziel im radości wyzwolenia z tego nałogu oraz jego następstw. Prosimy, byś zakrólowała w Narodzie trzeźwym i zdrowym, wiernym Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi świętemu. Amen 

Wydruk z portalu wiara.pl

Kościół wypracował przez wieki środki pomocne do wewnętrznej przemiany człowieka. Znamy je dobrze, ale często nie wiemy jak je stosować, a jeśli nawet wiemy, to nie zawsze mamy wystarczającą samodyscyplinę. A przecież to takie proste i znane:

Post, który ma na celu opanowanie siebie, kontrolę nad swoimi pragnieniami i dążeniami. Dotyczy on w pierwszym rzędzie codziennego pokarmu, ale trzeba go także rozciągnąć na inne sfery naszego życia: alkohol, tytoń, język, telewizję. Post jest ćwiczeniem, które ma doprowadzić do tego, że człowiek będzie rzeczywiście panem siebie, rozporządzającym mądrze swoimi siłami. Nauczmy się mówić pokusie „nie!”.

Jałmużna otwiera nas na drugich, pomaga nam wyjść z ciasnego kręgu egoizmu, dostrzec innych i konkretnie im pomóc w ich potrzebach. Dzięki temu ćwiczeniu człowiek może zbliżyć się do drugich, stworzyć wspólnotę.

Modlitwa z kolei kieruje naszą uwagę na Boga, wyczula nasz wewnętrzny słuch na Jego głos, pozwala się z Nim spotkać i zjednoczyć. Dzięki niej człowiek wchodzi w głęboką relację z Bogiem, on sam i jego świat poszerzają się do wymiarów nieskończonych, wszystko zostaje w nim oczyszczone i nasycone światłem, pięknem i łaską.

Jak to zrobić, by móc w trakcie trwania Postu odpowiedzieć Bogu: kocham Cię i czekam na Twoje Zbawienie? Spróbujmy się wyciszyć, aby głos Boga został przez nas usłyszany i zrozumiany. Dajmy Bogu szansę dotarcia do nas z Jego wielorakimi darami, bo rezygnując z nich na co dzień z powodu nawału pracy, lenistwa, czy jakichś innych względów, podcinamy swoje własne korzenie, a wiadomo do czego takie zachowanie prowadzi: do samotności w otoczeniu. Bez Boga jesteśmy jak ścięty kwiat, nie mający szans na odrodzenie.


Kalendarz liturgiczny

Modlitwy

Katechezy sakramentalne

- Chrzest

- Bierzmowanie

- Eucharystia

- Pokuta

- Namaszczenie Chorych

- Małżeństwo

Liturgiczna Służba Ołtarza

Budowa kościoła

Wspólnota PuławskaStrona istnieje od: 15.10.2006
Stronę wykonał: Tomasz Sajnóg Kontakt ze mną