STRONA  GŁÓWNA GALERIA  ZDJĘĆ NAPISZ  DO NAS MAPA  DOJAZDU
PARAFIA   ŚWIĘTEJ   RODZINY   w   PUŁAWACH

Aktualności

- Ogłoszenia

- Intencje mszalne

- Zapowiedzi

- Informacje dla bierzmowanych

- Informacje dla dzieci komunijnych

Życie parafii

- Wydarzenia

- Teren Parafii

- Msze św.

- Nabożeństwa

- Kancelaria

- Sprawowanie sakramentów

- Do chorego

- Pogrzeb katolicki

- Dla młodych i o młodych

- Rekolekcje, kazania

- Śpiewy

- Inne MP3

- Pielgrzymki

- Artykuły

- Rok Wiary w rodzinach

Wspólnoty

- Duszpasterze

- Rada Duszpasterska

- Poradnia rodzinna

- Kółka Różańcowe

- Legion Maryi

- Chór parafialny

- Koło Przyjaciół Radia Maryja

Stowarzyszenie Rodzina

Dzień Papieski

Akcja Katolicka

Zespół Iuvenes Domino

Pielgrzymki rowerowe

Historia

Linki

- Szkoła Formacji Duchowej

- Pismo Święte

- Katechizm Kościoła

- Kodeks Prawa Kanonicznego

- Sobór Watykański

- JPII - złote myśliNiedziela Wielkanocna 2016 – 05- 01

Polska katolicka w liczbach
W ostatnich latach wyraźnie wzrósł odsetek ludzi deklarujących się jako głęboko wierzące – z 10 do 20%. Równocześnie zwiększył się procent ludzi deklarujących się jako niezdecydowani - z 6,0 do 10,3%. Mimo to Polska jest - w sensie praktyk - najbardziej religijnym krajem Europy.
Polska jest krajem wyjątkowo jednolitym wyznaniowo. Procent katolików (osób ochrzczonych w Kościele katolickim) jest bardzo wysoki. W 2014 r. katolicy stanowili 91,9% ludności (32,9 mln z 35,8 mln ogółem). Spadek liczby katolików w latach 1983-2011 wyniósł ok. 4%.

·         abp Mieczysław Mokrzycki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy obrządku łacińskiego powiedział KAI: „Wszystkim, którzy ofiarowali swój wdowi grosz, okazali solidarność z mieszkańcami Ukrainy jesteśmy bardzo wdzięczni. Z całego serca dziękując za każdą ofiarę, za dar serca i za solidarność” – powiedział abp Mokrzycki. W naszej Parafii do puszki zebraliśmy – 874 złotych.

·         Episkopat Polski dokona oddania Maryi Królowej Polski w wieczystą, macierzyńską niewolę miłości wszystkich dzieci ochrzczonego Narodu i wszystkiego, co stanowi Polskę. Akt ten będzie miał miejsce podczas uroczystości na Jasnej Górze, 3 maja br. "Akt zawierzenia Matce Bożej Episkopatu w jedności z Kościołem w Polsce i z Polonią to kolejny ważny moment obchodów Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Także w naszej Parafii w uroczystość Królowej Polski odnowimy wobec Matki Bożej Akt zawierzenia siebie i Narodu. Msze św. o godz. 7, 8.30, 10, 11.30 a po południu o 17 i 18.30. „ … Obchody jubileuszowe są po to, abyśmy wzięli Ducha Świętego, abyśmy byli ludźmi jeszcze bardziej otwartymi na dar wiary i łaskę chrztu świętego i abyśmy tym darem żyli”- powiedział JPII. Także w Uroczystość Królowej Polski będziemy mieli ten zaszczyt, aby swoim podpisem poprzeć obywatelski projekt  ustawy „Prawo do narodzin dla każdego dziecka”. Miej odwagę i wybieraj życie.

·         Nowenna do MB Bolesnej i różaniec do siedmiu boleści MB w intencji Ojczyzny będą odmawiane w maju i czerwcu po mszy św. o godz. 18.30 w każdy wtorek tygodnia.

·         Prezydent Miasta Puławy przypomina, że w tym roku przypada 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msza św. w kościele pw. Św. Józefa o godz. 9.00 a następnie uroczystości patriotyczne na które serdecznie zaprasza.

·         Pierwsze piątki – forma kultu Serca Jezusa w Kościele rzymskokatolickim, polegająca na szczególnej modlitwie do Serca Jezusowego w dziewięć kolejnych pierwszych piątków miesiąca. Istotą i warunkiem pierwszych piątków jest uczestnictwo we mszy św. wraz z przyjęciem Komunii świętej wynagradzającej Sercu Jezusowemu grzechy swoje i całego świata. Zazwyczaj po takiej mszy lub przed nią uroczyście odmawia się litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jeżeli wierny nie jest w łasce uświęcającej, powinien przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.
Praktyka ta została objawiona św.
Małgorzacie Marii Alacoque przez Chrystusa w 1673 r. Zgodnie z objawieniem:  kto przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków przystąpi do komunii świętej i ofiaruje ją jako wynagrodzenie za grzechy własne i rodzaju ludzkiego, temu Boże Serce zapewni miłosierdzie w chwili zgonu, że nie umrze bez Jego łaski. "
Droga Światła to wielkanocne nabożeństwo, wzorowane na Drodze Krzyżowej, co podkreśla symbolika 14 stacji. Droga Światła to rozważanie w okresie wielkanocnym najważniejszych wydarzeń z życia zmartwychwstałego Jezusa i Apostołów, mające miejsce po Jego zwycięstwie nad śmiercią. Wszystkie wydarzenia wspominane w Drodze Światła są opisane w Nowym Testamencie. Wydarzenia te zawarte są między Zmartwychwstaniem a Zesłaniem Ducha Świętego, będącego dopełnieniem misterium paschalnego Chrystusa. W naszej parafii odbędzie się taka Droga Światła w pierwszy piątek miesiąca - 6 maja, o godzinie 20. Szczególnie zapraszamy na nią wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w okresie Wielkopostnym na Drodze Krzyżowej, a także tych którzy potrzebują, a jeszcze tego nie doświadczyli, aby Jezus Chrystus ZMARTYWCHWSTAŁ w ich sercach na nowo!" Młodzież przygotowująca się do bierzmowania przyjmie komunię po tym nabożeństwie.

W tym tygodniu  I czwartek, piątek i sobota miesiąca maja.

·          Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana będzie uroczyście odmówiony w Krakowie-Łagiewnikach 19 listopada – w sobotę przed uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata, w wigilię zakończenia Nadzwyczajnego  Jubileuszu Miłosierdzia.

·         Nabożeństwa majowe o 17.30

·         Spotkanie z rodzicami dzieci klas III w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 13tej. Na tę mszę przyjdźcie z dziećmi komunijnymi. – zaprasza Ks. Jacek

·         Rodziców dzieci rocznicowych I Komunii Św. proszę na spotkanie w niedzielę 8 maja po mszy św. o godz. 18.00. – zaprasza Ks. Gustaw

·         Musimy zarejestrować grupę w centralnym systemie ŚDM w Krakowie, dlatego prosimy o zapisanie się i dokonanie wpłat na wyjazd. Można to uczynić przelewem na konto naszej parafii. Jest ono dostępne na naszej stronie internetowej. Prosimy uczynić to do 3 maja włącznie.

·         Młodzież, która ukończyła 16 rok życia i chce wystąpić na Arenie Lublin 23 lipca zapraszamy na warsztaty teatralne, które odbędą się 12 maja o godz. 16tej w ZST.

·         "Dni Rodziny" w Puławach rozpoczną się 15 maja. Tego dnia o godz. 13 tej. odprawimy uroczystą mszą św. w intencji rodzin i życia, a po niej wyruszymy ulicami naszej parafii w radosnym marszu pod hasłem: "Każde życie jest bezcenne". Prosimy wszystkie grupy o przygotowanie transparentów. Na zakończenie obędzie się Biesiada Rodzinna przed naszym kościołem.

Prasa Katolicka
W najnowszym Gościu Niedzielnym - o takiej niewoli, która nie boli. Jak rozumieć słowa o oddaniu się Maryi w niewolę?
-NIEDZIELA: Konstytucja w cieniu targowicy Konfederacja targowicka – symbol zdrady, koniec marzeń o wielkim dziele Konstytucji 3 maja. Na prośbę przeciwników reform obce wojska zalały Rzeczpospolitą.  Tak 225 lat temu pod hasłem „obrony wolności” chciano zachować przywileje, utrzymać samowolę, bronić prywaty.
Jasnogórskie Śluby Narodu naszym zobowiązaniem Czytamy tam: Doświadczenie polskich dziejów ukazuje, że gdy jest szczególnie trudno, szukamy Bożej pomocy. Matka Boża jest dla nas wypróbowaną pomocą i tarczą obronną. Matka zawsze widzi, słyszy i jest gotowa ratować tych, którzy chcą „na Jej kolanach złożyć ciężką głowę”
Przekazujemy nowy numer „Miłujcie się” cena 4zł.

Motto tego tygodnia: "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" (Słowa św. Jana Pawła II)

Budowa kościoła.
Dzisiaj miesięczna zbiórka na budowę kościoła. Obecnie trwają prace wewnątrz świątyni. Bóg zapłać za ofiary na jej budowę.

MODLITWA JUBILEUSZOWA - 1050 rocznica Chrztu Polski

Boże, nasz Ojcze, w roku jubileuszu Chrztu Polski / dziękujemy za łaskę wiary/ za Twoje wejście w dzieje każdego z nas i naszej Ojczyzny/ za łaskę, która nam nieustannie towarzyszy./ Jezu Chryste, Synu Boży/ Ty jesteś Panem i Zbawicielem każdego z nas./
Pragniemy i prosimy/ abyś kierował całym naszym życiem osobistym, rodzinnym i społecznym./
Duchu Święty, źródło życia i miłości/ wołamy o Twoje dary i charyzmaty/ abyśmy mogli poznawać Prawdę, kochać Kościół/ służyć braciom i siostrom miłością ofiarną /
 i odważnie głosić współczesnemu światu Dobrą Nowinę./
Maryjo, nasza Matko i Królowo/ święci Patronowie naszej umiłowanej Ojczyzny/ wspierajcie nas swoim wstawiennictwem/ abyśmy dochowali wierności łasce chrztu świętego./
Boże w Trójcy Świętej Jedyny/ bądź uwielbiony, w naszej historii/ teraz i na wieki wieków. Amen

Wenezuela przeżywa od dawna głęboki kryzys gospodarczy. Najbardziej daje się we znaki brak lekarstw, podstawowych środków higieny osobistej oraz żywności. O rozmiarach kryzysu świadczy fakt, że zakupy można robić tylko w jeden, określony dzień tygodnia, ustalony na podstawie ostatniej cyfry w dowodzie osobistym, przy czym wcale nie jest pewne, że w wyznaczonym dniu będzie można kupić cokolwiek. Czasem będzie dostawa ryżu, innym razem masła, proszku do prania itd. Kilometrowe kolejki ustawiają się nie tylko w sklepach spożywczych, supermarketach i aptekach, ale także w piekarniach, które pieką chleb tylko w niektóre dni, bo na co dzień nie mają mąki.

Modlitwa w intencji ŚDM 2016

„Boże, Ojcze Miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Zawierzamy Ci szczególnie

ludzi młodych ze wszystkich narodów, ludów i języków.
Prowadź ich bezpiecznie po zawiłych ścieżkach współczesnego świata
i daj im łaskę owocnego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
Ojcze niebieski,

uczyń nas świadkami Twego miłosierdzia.
Naucz nieść wiarę wątpiącym,
nadzieję zrezygnowanym,
miłość oziębłym,
przebaczenie winnym i radość smutnym.
Niech iskra miłosiernej miłości, którą w nas zapaliłeś,
stanie się ogniem przemieniającym ludzkie serca
i odnawiającym oblicze ziemi.
Maryjo, Matko Mi
łosierdzia, módl się za nami.
Święty Janie Pawle II, módl się za nami.
Ś
więta Siostro Faustyno, módl się za nami.

Modlitwa do Świętego JPII
Święty Janie Pawle II/  Przez znak Twojego świętego życia / wychwalamy Boga Miłosiernego. / Chcemy trwać w duchu ośmiu błogosławieństw / zauważać ludzi potrzebujących życzliwego spojrzenia / z pokorą przyjmować krzyż, / jako dar przemieniający nasze codzienne słabości / Doznaliśmy, – choć nie jesteśmy tego godni - wielu łask płynących z Nieba. / Niech one przez Twoje wstawiennictwo/ Umacniają nasze istnienie / kierując je w stronę tajemnicy zmartwychwstania / w świetle, której / rozwiązują się wszelkie trudności / i każdy człowieczy ból./ Prosimy, / abyś orędował za nami / i za całym światem / w blasku Bezinteresownej Czystej Miłości./ Amen. Święty Pawle II - módl się za nami!


Opcje wyjazdu młodzieży z Puław na ŚDM do Krakowa

 • Opcja I.
  Od 25 lipca do 1 sierpnia. Z pełnym pakietem, czyli: noclegiem, wyżywieniem, transportem (poruszanie się po Krakowie i do miejsca noclegu), ubezpieczeniem, plecakiem pielgrzyma (Materiały religijno-informacyjne oraz inne produkty niezbędne i pomocne w pełnym uczestnictwie w ŚDM.). Nie wilcza się kosztu dojazdu do Krakowa. Cena 690 zł*.
  Koordynator wyjazdu (własna parafia lub parafie: Miłosierdzia, MB Różańcowej, Św. Rodziny, Św. Br. Alberta?) (i podać ks. odpowiedzialnego)

 • Opcja II.
  Od 25 lipca do 1 sierpnia. Pakiet niepełny: bez wyżywienia i zakwaterowania, zawiera: ubezpieczenie, transport (po Krakowie), plecak pielgrzyma. Cena 190 zł*.
  Koordynator wyjazdu: ks. Jacek Jakubiec (par. Św. Rodziny)

 • Opcja III (na sobotę i niedzielę).
  Od 30 do 31 lipca. Pakiet zawiera: transport (po Krakowie), ubezpieczenia, plecak pielgrzyma. Cena 150 zł*.
  Koordynator wyjazdu: ks. Daniel Mazurek (par. Miłosierdzia)

 • Opcja IV.
  Tylko na mszę św. z papieżem na 31 lipca. Cena zależna od kosztu dojazdu do Krakowa.
  Koordynator wyjazdu: ks. Grzegorz Krupa (par. MB Różańcowej)

* nie wlicza się kosztu dojazdu do Krakowa.


W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. w pierwsze piątki miesiąca na wieczornych Mszach Świętych odbywać się będą spotkania o tematyce ŚDM.
Na stronie pojawiać się będą wyświetlane podczas spotkań materiały.

Spotkanie I - 6 grudnia 2013 r.
Film(format WMV)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie II - 3 stycznia 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie III - 7 lutego 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie IV - 7 marca 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie V - 4 kwietnia 2014 r.
Film(format MP4)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie VI - 2 maja 2014 r.
Film(format MP4)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie VII - 3 października 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Rożaniec rodziców za dzieci

 Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było szczęśliwe, by trafiło do środowisk, w których będzie się najlepiej rozwijało, by właściwie rozeznało swoje powołanie i potrafiło się w nim realizować. Każdy rodzic tego pragnie, ale czy sam jest w stanie zapewnić dziecku pełne bezpieczeństwo rozwoju?

Dostrzegamy we współczesnym świecie zalew zła i zaczynamy zdawać sobie sprawę jak trudno jest mu się przeciwstawić. Alkohol, papierosy, narkotyki, rozboje, magia i okultyzm, sekty, pornografia są wszechobecne. Dodatkowo często z powodu naszych błędów, zaniedbań i grzechów dzieci mogą doświadczać zła.

Uświadamiając sobie te wszystkie zagrożenia grupa rodziców naszej parafii podjęła modlitwę w intencji swoich dzieci, opartą na formule Żywego Różańca. Powstały grupy składające się z 20 osób.  Każda z osób przez cały miesiąc codziennie odmawia jedną dziesiątkę różańca, rozważając przy tym jedną z tajemnic różańcowych. W ten sposób za każde z dzieci objętych tą modlitwą odmówiony jest codziennie cały różaniec.

Zachęcamy wszystkich rodziców do włączenia się do tej modlitwy. Pozwala ona na uzyskanie właściwej relacji w stosunku do dziecka, na okazanie prawdziwej miłości, a przede wszystkim uprasza szczególną opiekę Maryi nad naszymi dziećmi.

Pomyślmy ile czasu poświęcamy na telewizję, gazety? Czy zabraknie nam 4 minut (tylko tyle trwa pobożne odmówienie dziesiątki różańca) w ciągu dnia na taką modlitwę za swoje dzieci? Włączając się do odmawiania Różańca Rodziców dajemy swoim dzieciom wytrwałość innych 19-ściorga rodziców. Nawet, jeśli zdarzy się, że sam zapomnę, inni nie zapomną!

Aby przystąpić do Różańca Rodziców za dzieci nie trzeba uczestniczyć w żadnych zebraniach. Sposób comiesięcznej zmiany tajemnic - to krótkie spotkanie Rodziców z Róży Różańcowej w salce katechetycznej po mszy św. ( można  też wspomagać zainteresowane osoby pocztą elektroniczną obsługiwaną przez Kogoś z Róży).

Dlaczego warto modlić się za swoje dzieci na Różańcu?
Prośmy o to, aby Bóg w imię ofiary Chrystusa usunął skutki grzechów nas jako rodziców i aby nasze grzechy, przeszłe, ale również obecne nie wpływały negatywnie na nasze dzieci, aby dzieci nasze nie były narażone na skutki naszych grzechów.
Prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.

Zgłoszenie chęci przystąpienia do Różańca Rodziców:
Należy pobrać i wypełnić formularz w formacie RTF. W systemie Windows plik można otworzyć i edytować bez posiadania pakietu Office, np. wbudowanym w system programem WordPad. Po zapisaniu zmian należy wysłać plik jako załącznik na adres mailowy Parafii Św. Rodziny w Puławach: sw_rodzina@wp.pl


Domowy Kościół zaprasza

Osamotnione w pokonywaniu codziennych zawiłości rodzinnego życia małżeństwa mogą nareszcie zwolnić bieg w pogoni za troskami, dzieci – zaostrzyć apetyt w oczekiwaniu na zabawy z nowymi przyjaciółmi, babcie i dziadkowie – spokojnie odetchnąć choć na chwilę, a wszyscy razem – poczuć na nowo i zacieśnić silną i nierozerwalną więź, w której namacalnie i prawdziwie żyje Bóg: obok nas, wokół naszych spraw, we wzajemnych relacjach.

            Coraz realniejszego kształtu nabiera idea zorganizowania przy parafii Św. Rodziny grupy bliskich sobie osób skupionych w Domowym Kościele – rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, założonej w Polsce przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Atmosfera zakochania i fascynacji, wspólny cel i wspólne spędzanie czasu, pogłębianie uczuć i umacnianie się w podjętej kiedyś decyzji życia, zamyślenie nad Słowem Bożym, rozmowy, pikniki, wakacyjne wyjazdy, trwałe przyjaźnie oparte na solidnych podstawach, wsparcie w radzeniu sobie z trudnościami, poczucie sensu i dobrego wykorzystania czasu – to wszystko czeka tych, którzy zdecydują się realizować powołanie rodzinne w gronie osób życzliwych i prawdziwie zaangażowanych w największy cud, jaki otrzymaliśmy – wspólne życie.

            Zaintrygowanych tematem Oazy Rodzin (Domowego Kościoła) już teraz zapraszamy na spotkanie z ks. Piotrem Drozdem, który przybędzie do nas w Niedzielę Oazową 24 czerwca 2012 r.


Z radością informuję, że 9 stycznia br. J.E. Abp Stanisław Budzik
udzielił zgody i błogosławieństwa na funkcjonowanie Wspólnoty Trudnych
Małżeństw SYCHAR w Archidiecezji Lubelskiej.

Wspólnota służy swoją pomocą tym, których małżeństwa przeżywają trudny
czas, wspiera
w wytrwaniu w zobowiązaniach wynikających z przysięgi małżeńskiej i w
wierności współmałżonkowi. W sytuacji kryzysu małżeńskiego, gdy
pojawiające się problemy wydają się nie do rozwiązania (zdrada,
odejście współmałżonka, a nawet jego wejście w nowy niesakramentalny
związek, także przemoc, alkoholizm czy problemy osobowościowe)
szczególnie ważne jest wsparcie ze strony otoczenia. Pragniemy więc w
różny sposób otoczyć opieką tych, którzy chcą trwać w wierności "na
dobre i na złe".

Spotkania SYCHAR-u na terenie archidiecezji odbywają się w Puławach i
Lublinie. W Puławach w każdą pierwsza sobotę miesiąca w parafii
Miłosierdzia Bożego przy ulicy Kowalskiego 1 o godz. 16. W Lublinie w
każdą trzecią sobotę miesiąca w Parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej przy
ulicy Roztocze 1 na Węglinie o godz. 15:00. Rozpoczynamy Mszą Św. w
intencji ratowania małżeństw. Po Mszy Św. przechodzimy do salki.
Najbliższe spotkanie w Lublinie odbędzie się w sobotę 18 lutego.

Bliższe informacje na stronie www.lublin.sychar.org

Powyższą informację proszę odczytać w niedzielnych ogłoszeniach duszpasterskich.

Z braterskim pozdrowieniem:

Ks. Szymon Czuwara


Modlitwa za przyczyną Matki Bożej o trzeźwość w Ojczyźnie
Maryjo, Królowo Polski i Wspomożycielko wiernych! Wejrzyj, prosimy, na nasz Naród i broń jego synów przed nałogami, a zwłaszcza przed pijaństwem. Spójrz Matko, na spustoszenie spowodowane klęską alkoholizmu. Otocz opieką rodziny zniszczone, zrujnowane tym nieszczęściem i udziel im radości wyzwolenia z tego nałogu oraz jego następstw. Prosimy, byś zakrólowała w Narodzie trzeźwym i zdrowym, wiernym Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi świętemu. Amen 

Wydruk z portalu wiara.pl

Kościół wypracował przez wieki środki pomocne do wewnętrznej przemiany człowieka. Znamy je dobrze, ale często nie wiemy jak je stosować, a jeśli nawet wiemy, to nie zawsze mamy wystarczającą samodyscyplinę. A przecież to takie proste i znane:

Post, który ma na celu opanowanie siebie, kontrolę nad swoimi pragnieniami i dążeniami. Dotyczy on w pierwszym rzędzie codziennego pokarmu, ale trzeba go także rozciągnąć na inne sfery naszego życia: alkohol, tytoń, język, telewizję. Post jest ćwiczeniem, które ma doprowadzić do tego, że człowiek będzie rzeczywiście panem siebie, rozporządzającym mądrze swoimi siłami. Nauczmy się mówić pokusie „nie!”.

Jałmużna otwiera nas na drugich, pomaga nam wyjść z ciasnego kręgu egoizmu, dostrzec innych i konkretnie im pomóc w ich potrzebach. Dzięki temu ćwiczeniu człowiek może zbliżyć się do drugich, stworzyć wspólnotę.

Modlitwa z kolei kieruje naszą uwagę na Boga, wyczula nasz wewnętrzny słuch na Jego głos, pozwala się z Nim spotkać i zjednoczyć. Dzięki niej człowiek wchodzi w głęboką relację z Bogiem, on sam i jego świat poszerzają się do wymiarów nieskończonych, wszystko zostaje w nim oczyszczone i nasycone światłem, pięknem i łaską.

Jak to zrobić, by móc w trakcie trwania Postu odpowiedzieć Bogu: kocham Cię i czekam na Twoje Zbawienie? Spróbujmy się wyciszyć, aby głos Boga został przez nas usłyszany i zrozumiany. Dajmy Bogu szansę dotarcia do nas z Jego wielorakimi darami, bo rezygnując z nich na co dzień z powodu nawału pracy, lenistwa, czy jakichś innych względów, podcinamy swoje własne korzenie, a wiadomo do czego takie zachowanie prowadzi: do samotności w otoczeniu. Bez Boga jesteśmy jak ścięty kwiat, nie mający szans na odrodzenie.


Kalendarz liturgiczny

Modlitwy

Katechezy sakramentalne

- Chrzest

- Bierzmowanie

- Eucharystia

- Pokuta

- Namaszczenie Chorych

- Małżeństwo

Liturgiczna Służba Ołtarza

Budowa kościoła

Wspólnota PuławskaStrona istnieje od: 15.10.2006
Stronę wykonał: Tomasz Sajnóg Kontakt ze mną