STRONA  GŁÓWNA GALERIA  ZDJĘĆ NAPISZ  DO NAS MAPA  DOJAZDU
PARAFIA   ŚWIĘTEJ   RODZINY   w   PUŁAWACH

Aktualności

- Ogłoszenia

- Intencje mszalne

- Zapowiedzi

- Informacje dla bierzmowanych

- Informacje dla dzieci komunijnych

Życie parafii

- Wydarzenia

- Teren Parafii

- Msze św.

- Nabożeństwa

- Kancelaria

- Sprawowanie sakramentów

- Do chorego

- Pogrzeb katolicki

- Dla młodych i o młodych

- Rekolekcje, kazania

- Śpiewy

- Inne MP3

- Pielgrzymki

- Artykuły

- Rok Wiary w rodzinach

Wspólnoty

- Duszpasterze

- Rada Duszpasterska

- Poradnia rodzinna

- Kółka Różańcowe

- Legion Maryi

- Chór parafialny

- Koło Przyjaciół Radia Maryja

Stowarzyszenie Rodzina

Dzień Papieski

Akcja Katolicka

Zespół Iuvenes Domino

Pielgrzymki rowerowe

Historia

Linki

- Szkoła Formacji Duchowej

- Pismo Święte

- Katechizm Kościoła

- Kodeks Prawa Kanonicznego

- Sobór Watykański

- JPII - złote myśli29 niedziela zwykła – 19.10.2014

1.       Agencja FIDES, podlegająca Kongregacji Ewangelizacji Narodów ogłosiła, na koniec 2012 na świecie żyło ponad 1,2 miliarda katolików, czyli o przeszło 15 mln więcej niż rok wcześniej. Odsetek katolików na świecie zmalał o 0,01 proc. i wynosi obecnie 17,49 proc.

2.      Ks. Jerzy Popiełuszko od 30 lat przyciąga ludzi z całego świata - wierzących i niewierzących. Ponad 20 milionów pielgrzymów, 800 tys. osób w muzeum, relikwie w ponad tysiącu miejsc na świecie, dziesiątki ulic i pomników. Wystarczy, choć na krótko być przy grobie ks. Jerzego w parafii św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu żeby zauważyć nieustający potok wiernych, którzy tu przychodzą. W grupach, całymi rodzinami, lub indywidualnie, nieraz na kilka minut, żeby pomodlić się w godzinach porannych, by pobiec później do swych codziennych zajęć. W naturalny sposób stał się orędownikiem trudnych spraw narodu i ojczyzny, przestrzegał przed pokusą nienawiści i apelował, by zło zwyciężać dobrem. Z tej racji dzisiaj różaniec na ulicach miast. Rozpocznie się mszą św. o 12.30 w kościele Mił. Bożego a następnie wyruszy procesja różańcowa. Nasza Parafia poprowadzi Różaniec przy tajemnicy Zesłania Ducha Świętego. Mamy rozpocząć przy zbiegu ulic Piaskowa – Piłsudzkiego.

3.      Dzień Papieski w Puławach – pt. "Jan Paweł II- Świętymi bądźcie .." Program:
- Koncert laureatów przeglądu pieśni i konkursu recytatorskiego oraz wręczenie nagród laureatom wszystkich konkursów, dzisiaj o godz. 17 tej w Domu Chemika.
- Uroczysta Msza Św. kończąca obchody XIV Dnia Papieskiego w naszym kościele w środę 22 X o godz. 17 tej, po niej koncert pt: "Tak Niewidzialny że jest" - to koncert z wierszy Karola Wojtyły i ks. Jana Twardowskiego w wykonaniu artystów z Krakowa, twórców projektu " Krakowskie Przedmieście. Z tej racji różaniec wyjątkowo będzie o godz. 16.30 i nie będzie mszy św. o godz. 18.30. Po koncercie ucałowanie relikwii Św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy.

4.      Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości jubileuszowe 300-lecia Seminarium Duchownego w Lublinie, które odbędą się w sobotę 25 października br. Najważniejszą ich częścią będzie uroczysta Eucharystia, sprawowana o godz. 19.00 w Archikatedrze Lubelskiej pod przewodnictwem Abpa Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce.

5.      W najbliższą niedzielę Skauci Europy zapraszają wszystkich chłopców w wieku 9-12 lat na Grę Miejską „Łowy węża Kaa” (Rodzice również mile widziani). Zbiórka o godz 11.30 przy kościele Sw. Brata Alberta, Zakończenie przewidziane jest ok godz. 15.00 przy kościele na Włostowicach. Szczegółowe informacje na plakacie przed kościołem. Skoro Św. Dominik pokonał albigensów, trzymając w ręku różaniec, kto wie, czy pomimo tego, jacy jesteśmy niegodni, nie uzyskamy od Serca Maryi, by zgubiło bezbożność, uzyskując nawrócenie niewiernych? Niech ta nadzieja i modlitwa przebija niebiosa. Dzisiaj Nabożeństwo Różańcowe w naszej Parafii o 17.25

6.      Niedziela jest przede wszystkim dniem Eucharystii, modlitwy i wielbienia Boga. Tym bardziej zapraszamy na wieczór uwielbienia prowadzony przez młodzież naszej parafii, w niedzielę za tydzień po Mszy Św. o godzinie 18.00.

Prasa katolicka.
W najnowszym Gościu Niedzielnym: Beatyfikacja Papieża rodziny nastąpi 19 października, na zakończenie obrad Synodu Biskupów poświęconego rodzinie. Data nie została wybrana przypadkowa, ponieważ w swoim nauczaniu Paweł VI wielokrotnie przestrzegał przed różnymi zagrożeniami ówczesnej epoki. Szczególnie tymi, które uderzały w rodzinę i fundamenty cywilizacji życia. W „Gościu” między innymi:
- o wielkiej popularności nowenny pompejańskiej i dodatek z modlitwami, do jej odmawiania;
- rozmowa z Mary Wagner, mądrą i odważną Kanadyjką, która w więzieniu spędziła 22 miesiące tylko za próbę ratowania dzieci nienarodzonych.

Zapraszamy do lektury „Niedzieli”: Papież, który sprzedał tiarę. Paweł VI przekraczał granice.
Najnowsza „Niedziela" poświęca wiele miejsca papieżowi Pawłowi VI, którego beatyfikacja odbędzie się dzisiaj. To papież, który wystawił na licytację swoją tiarę, a uzyskane pieniądze przekazał biednym. Paweł VI, podobnie jak papież Franciszek, zaskakiwał postawą służby i promieniował miłością. Znał też kilka słów po polsku. Proponujemy także artykuł: By z tej śmierci wyrosło dobro. 30 lat temu w Dzienniku Telewizyjnym podano informację o porwaniu ks. Jerzego Popiełuszki. Cała Polska była w szoku.

Budowa kościoła
Bóg zapłać za złożone ofiary na spłatę długu za nowe ołtarze. Prowadzimy konsultacje w sprawie wystroju kościoła, kosztorysu okien i drzwi.

Wg. badań statystycznych prowadzonych w ubiegłą niedzielę uczęszczających na msze święte mężczyzn było 751 a kobiet 1122.

Modlitwa do Świętego JPII w intencji rodzin
Święty Janie Pawle II/  Przez znak Twojego świętego życia / wychwalamy Boga Miłosiernego. / Chcemy trwać w duchu ośmiu błogosławieństw / zauważać ludzi potrzebujących życzliwego spojrzenia / z pokorą przyjmować krzyż, / jako dar przemieniający nasze codzienne słabości / Doznaliśmy, – choć nie jesteśmy tego godni - wielu łask płynących z Nieba. / Niech one przez Twoje wstawiennictwo/ Umacniają nasze istnienie / kierując je w stronę tajemnicy zmartwychwstania / w świetle, której / rozwiązują się wszelkie trudności / i każdy człowieczy ból./ Prosimy, / abyś orędował za nami / i za całym światem / w blasku Bezinteresownej Czystej Miłości./ Amen. Święty Pawle II - módl się za nami!


1. W tym tygodniu, już po raz trzeci, od piątku do niedzieli zapraszamy na Dekanalne Rekolekcje Różańcowe organizowane w Parafii Miłosierdzia Bożego. Nauki rekolekcyjne w piątek i sobotę podczas Mszy św. o godz.18.00, po nich różaniec i czuwanie do 21.00. W niedzielę 19 października wypada XXX Rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Na godz.12.30 zapraszamy na Mszę św. z wprowadzeniem relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Będą w niej uczestniczyły władze miasta, powiatu, placówek naukowych, oświatowych, kombatanci oraz innych instytucji naszego miasta. Kazanie wygłosi ks. Czesław Banaszkiewicz kapłan, który posługiwał na parafii na Żoliborzu razem z Błogosławionym. Po Eucharystii zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie prowadzoną przez wszystkie parafie naszego miasta. Trasa modlitwy: początek przy figurze bł. ks. Jerzego, ul. Leśna, Piaskowa, Czartoryskich, Al. Królewska, Piłsudskiego, Lubelska do figury św. Jana Pawła. W tym czasie będzie również niesiona Relikwia bł. ks. Jerzego, która rozpocznie peregrynację do wszystkich parafii naszego dekanatu. Relikwie będą przebywały tydzień w każdej parafii. Szczegóły uroczystości podane są na plakatach. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Plakat

2. A na godz. 19.00 zapraszamy do kościoła Miłosierdzia Bożego na nadzwyczajny Koncert Oratoryjny w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej "SONATA" im. Bogumiła Łepeckiego pt. " Siedem ostatnich Słów Zbawiciela na krzyżu". Koncert jest poświęcony pamięci św. Jana Pawła II. Gospodarzami koncertu są wszystkie parafie naszego dekanatu, a Patronem strategicznym Zakłady Azotowe w Puławach. Plakat

OGŁOSZENIE OD SIÓSTR
Siostry Benedyktynki Misjonarki serdecznie zapraszają na Mszę Świętą w dniu 18 października- sobota, na godz. 11.00 do Parafii Miłosierdzia Bożego, której będzie przewodniczył ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik. Po Eucharystii poświecenie nowego budynku - Ośrodka Wychowawczego oraz Zespołu Szkół Europejskich. Wszystkich, którzy chcieliby obejrzeć nowy dom siostry zapraszają w sobotę 25 października w godzinach od 14-tej do 16-tej.

XIV Dzień Papieski - Świętymi bądźcie

Program na ten tydzień:
- 7 X - warsztaty fotograficzne w MDKu,
- 9 X Przegląd pieśni "Śpiewajmy Ojcu Świętemu" oraz konkurs recytatorski "Uwielbiaj duszo moja Pana" (POK "Dom Chemika")-wstęp wolny, a w I LO warsztaty multimedialne "Nowoczesne dziennikarstwo, etyka zawodu"
- 12 X w niedzielę zapraszamy na V rowerowy wyścig po kremówki (ul. Piłsudskiego-Centralna, zapisy 13.00-14.00) - dla dzieci konieczna zgoda rodziców (w regulaminach poniżej)

Regulaminy konkursów z okazji "Dnia Papieskiego":

Poniższe pliki zapisano w formacie PDF:
Regulamin przeglądu pieśni religijnej
Regulamin konkursu recytatorskiego
Regulamin konkursu plastycznego
Regulamin konkursu literackiego
Regulamin V Rowerowego wyścigu po kremówki

Poniższe pliki zapisano w formacie DOC (możliwość edycji karty zgłoszeniowej):
Regulamin przeglądu pieśni religijnej
Regulamin konkursu recytatorskiego
Regulamin konkursu plastycznego
Regulamin konkursu literackiego
Regulamin V Rowerowego wyścigu po kremówki

Prośba Komendy Głównej Policji w Warszawie

Nasilające ataki oszustów na osoby starsze skłoniły Komendę Policji do wystosowania prośby do biskupów, a za ich zgodą do proboszczów parafii, dla zaapelowania do uczestników liturgii mszy św niedzielnych, by byli nie pozwalali sie ograbiać w swoich domach nie tylko metodą na wnuczka. Jest zgoda arcybiskupa lubelskiego, by księża proboszczowie w miarę możliwości czasowych odczytali wiernym wybrane fragmenty notatki prasowej Komendy Głównej Policji, którą poniżej załączamy. 

Notatka prasowa Komendy Głównej Policji

W trosce o Państwa bezpieczeństwo, a co za tym idzie, codzienną radość
z życia chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na metody działania sprawców przestępstw na osobach starszych.

Jedną z nich jest metoda na „wnuczka”. Sprawcy dzwonią na telefon domowy lub komórkowy podając się za członka rodziny np. wnuka, siostrzeńca, bratanka, kuzyna lub bliskich znajomych (głos w telefonie jest zniekształcony i starsi ludzie często myślą, iż dzwonią faktycznie osoby z rodziny, bądź znajomi). W trakcie rozmowy oszuści proszą o pilne pożyczenie pieniędzy pod pozorem uczestnictwa w wypadku drogowym lub zakupu np. mieszkania po bardzo atrakcyjnej cenie. Podają różne powody, aby osobiście nie odebrać pieniędzy i wysyłają po nie osobę im znajomą, podając dokładny jej rysopis. Po niedługim czasie do domu ofiary przychodzi ów znajomy, który w imieniu rzekomego członka rodziny odbiera przygotowane pieniądze.

Kolejną jest metoda „na urzędnika”. Sprawcy „podszywają się” pod pracowników opieki społecznej, urzędu skarbowego, czy też instytucji ubezpieczeniowych podając różne powody swojej wizyty np. informują osobę, że przyznano jej dodatkowe świadczenie pieniężne lub materialne, bądź większą emeryturę lub rentę, albo zwrot podatku dochodowego. W celu uzyskania wspomnianych pieniędzy lub świadczeń konieczne jest wniesienie opłaty manipulacyjnej lub przekazanie pieniędzy na zakup znaczków skarbowych. Takie działanie sprawców ma na celu wskazanie miejsca, gdzie przechowywane są pieniądze. Bardzo często przestępcy proszą o podanie np. szklanki wody i w tym czasie zabierają oszczędności lub cenne przedmioty znajdujące się w mieszkaniu. Podobne metody działania mogą być wykorzystywane przez domokrążców, telemarketerów oferujących do sprzedaży po atrakcyjnych cenach różne towary
(np. sprzęt RTV/AGD, „magiczne” garnki mające przeciwdziałać rozwojowi raka) lub też zapraszają osoby starsze na spotkania w trakcie, których odbywa się prezentacja produktów. Jednocześnie proponują podpisanie umowy na wykonanie usługi lub kupna/sprzedaży. Po jej podpisaniu okazuje się, że za towar lub wykonaną usługę należy zapłacić znacznie więcej.

Inna metoda działania polega na tym, że sprawcy pukają do mieszkań, prosząc np. o coś do jedzenia lub picia informując, że zmarł im ojciec, a matka przebywa w szpitalu. Starsze osoby, okazując swoje dobre serce, bez zastanowienia przygotowują posiłek, a w tym czasie złodzieje okradają mieszkanie.

Pomysłowość oszustów nie zna granic, gdy jeden sposób nie zadziała, wymyślają kolejny. Osoby starsze w ostatnim czasie narażone były na działanie oszustów metodą „na kuferek”. Metoda ta jest prosta i łatwa do zmiany w zależności od sytuacji. Mężczyzna lub kobieta, grzecznie prosi o pomoc, tłumacząc, że wydarzył się wypadek, w którym bliska osoba jest ciężko ranna. Prosi o wskazanie drogi do najbliższego szpitala, tłumacząc, że nie zna miasta i często zaprasza osobę do samochodu, aby pokazała drogę. W trakcie jazdy opowiada o tragedii i prosi o pożyczenie pieniędzy. W zastaw zostawia kuferek, walizkę zawierającą, jak twierdzi, wartościowe przedmioty np. zegarek, biżuterię lub pieniądze w walucie krajowej lub zagranicznej. Oszust znika z pożyczonymi pieniędzmi, a kuferek, walizka okazuje się być pusta lub wypełniona pociętymi gazetami.

Sprawcy oszustw mogą także podawać się za funkcjonariuszy Policji lub Straży Miejskiej, informując (np. że ktoś z rodziny nie ma pieniędzy na zapłacenie mandatu lub popełnił przestępstwo albo wykroczenie. Jednocześnie sugerują, iż sprawę można załatwić polubownie omijając długą i uciążliwą - dla sprawcy - drogę prowadzonego postępowania. Chęć udzielenia pomocy bliskim powoduje, że osoby starsze za „wymyśloną przysługę” są w stanie dużo zapłacić.

Sprawcy w swoich sposobach i metodach działania wykorzystują zaufanie, uczciwość i chęć niesienia pomocy innym przez osoby starsze.

Policjanci apelują, aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, podejrzeń kontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub dzwonić na bezpłatny numer
997 lub 112 (z telefonu komórkowego).

Więcej informacji na temat prowadzonych akcji profilaktycznych i programów prewencyjnych ukierunkowanych na szeroko rozumiane bezpieczeństwo osób starszych możecie Państwo uzyskać w najbliżej jednostce Policji lub na stronach internetowych.


W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. w pierwsze piątki miesiąca na wieczornych Mszach Świętych odbywać się będą spotkania o tematyce ŚDM.
Na stronie pojawiać się będą wyświetlane podczas spotkań materiały.

Spotkanie I - 6 grudnia 2013 r.
Film(format WMV)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie II - 3 stycznia 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie III - 7 lutego 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie IV - 7 marca 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie V - 4 kwietnia 2014 r.
Film(format MP4)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie VI - 2 maja 2014 r.
Film(format MP4)... pobierz
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Spotkanie VII - 3 października 2014 r.
Prezentacja(format PPS)... pobierz

Rożaniec rodziców za dzieci

 Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było szczęśliwe, by trafiło do środowisk, w których będzie się najlepiej rozwijało, by właściwie rozeznało swoje powołanie i potrafiło się w nim realizować. Każdy rodzic tego pragnie, ale czy sam jest w stanie zapewnić dziecku pełne bezpieczeństwo rozwoju?

Dostrzegamy we współczesnym świecie zalew zła i zaczynamy zdawać sobie sprawę jak trudno jest mu się przeciwstawić. Alkohol, papierosy, narkotyki, rozboje, magia i okultyzm, sekty, pornografia są wszechobecne. Dodatkowo często z powodu naszych błędów, zaniedbań i grzechów dzieci mogą doświadczać zła.

Uświadamiając sobie te wszystkie zagrożenia grupa rodziców naszej parafii podjęła modlitwę w intencji swoich dzieci, opartą na formule Żywego Różańca. Powstały grupy składające się z 20 osób.  Każda z osób przez cały miesiąc codziennie odmawia jedną dziesiątkę różańca, rozważając przy tym jedną z tajemnic różańcowych. W ten sposób za każde z dzieci objętych tą modlitwą odmówiony jest codziennie cały różaniec.

Zachęcamy wszystkich rodziców do włączenia się do tej modlitwy. Pozwala ona na uzyskanie właściwej relacji w stosunku do dziecka, na okazanie prawdziwej miłości, a przede wszystkim uprasza szczególną opiekę Maryi nad naszymi dziećmi.

Pomyślmy ile czasu poświęcamy na telewizję, gazety? Czy zabraknie nam 4 minut (tylko tyle trwa pobożne odmówienie dziesiątki różańca) w ciągu dnia na taką modlitwę za swoje dzieci? Włączając się do odmawiania Różańca Rodziców dajemy swoim dzieciom wytrwałość innych 19-ściorga rodziców. Nawet, jeśli zdarzy się, że sam zapomnę, inni nie zapomną!

Aby przystąpić do Różańca Rodziców za dzieci nie trzeba uczestniczyć w żadnych zebraniach. Sposób comiesięcznej zmiany tajemnic - to krótkie spotkanie Rodziców z Róży Różańcowej w salce katechetycznej po mszy św. ( można  też wspomagać zainteresowane osoby pocztą elektroniczną obsługiwaną przez Kogoś z Róży).

Dlaczego warto modlić się za swoje dzieci na Różańcu?
Prośmy o to, aby Bóg w imię ofiary Chrystusa usunął skutki grzechów nas jako rodziców i aby nasze grzechy, przeszłe, ale również obecne nie wpływały negatywnie na nasze dzieci, aby dzieci nasze nie były narażone na skutki naszych grzechów.
Prosimy o błogosławieństwo dla naszych dzieci, aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłości.

Zgłoszenie chęci przystąpienia do Różańca Rodziców:
Należy pobrać i wypełnić formularz w formacie RTF. W systemie Windows plik można otworzyć i edytować bez posiadania pakietu Office, np. wbudowanym w system programem WordPad. Po zapisaniu zmian należy wysłać plik jako załącznik na adres mailowy Parafii Św. Rodziny w Puławach: sw_rodzina@wp.pl


Domowy Kościół zaprasza

Osamotnione w pokonywaniu codziennych zawiłości rodzinnego życia małżeństwa mogą nareszcie zwolnić bieg w pogoni za troskami, dzieci – zaostrzyć apetyt w oczekiwaniu na zabawy z nowymi przyjaciółmi, babcie i dziadkowie – spokojnie odetchnąć choć na chwilę, a wszyscy razem – poczuć na nowo i zacieśnić silną i nierozerwalną więź, w której namacalnie i prawdziwie żyje Bóg: obok nas, wokół naszych spraw, we wzajemnych relacjach.

            Coraz realniejszego kształtu nabiera idea zorganizowania przy parafii Św. Rodziny grupy bliskich sobie osób skupionych w Domowym Kościele – rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, założonej w Polsce przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Atmosfera zakochania i fascynacji, wspólny cel i wspólne spędzanie czasu, pogłębianie uczuć i umacnianie się w podjętej kiedyś decyzji życia, zamyślenie nad Słowem Bożym, rozmowy, pikniki, wakacyjne wyjazdy, trwałe przyjaźnie oparte na solidnych podstawach, wsparcie w radzeniu sobie z trudnościami, poczucie sensu i dobrego wykorzystania czasu – to wszystko czeka tych, którzy zdecydują się realizować powołanie rodzinne w gronie osób życzliwych i prawdziwie zaangażowanych w największy cud, jaki otrzymaliśmy – wspólne życie.

            Zaintrygowanych tematem Oazy Rodzin (Domowego Kościoła) już teraz zapraszamy na spotkanie z ks. Piotrem Drozdem, który przybędzie do nas w Niedzielę Oazową 24 czerwca 2012 r.


Z radością informuję, że 9 stycznia br. J.E. Abp Stanisław Budzik
udzielił zgody i błogosławieństwa na funkcjonowanie Wspólnoty Trudnych
Małżeństw SYCHAR w Archidiecezji Lubelskiej.

Wspólnota służy swoją pomocą tym, których małżeństwa przeżywają trudny
czas, wspiera
w wytrwaniu w zobowiązaniach wynikających z przysięgi małżeńskiej i w
wierności współmałżonkowi. W sytuacji kryzysu małżeńskiego, gdy
pojawiające się problemy wydają się nie do rozwiązania (zdrada,
odejście współmałżonka, a nawet jego wejście w nowy niesakramentalny
związek, także przemoc, alkoholizm czy problemy osobowościowe)
szczególnie ważne jest wsparcie ze strony otoczenia. Pragniemy więc w
różny sposób otoczyć opieką tych, którzy chcą trwać w wierności "na
dobre i na złe".

Spotkania SYCHAR-u na terenie archidiecezji odbywają się w Puławach i
Lublinie. W Puławach w każdą pierwsza sobotę miesiąca w parafii
Miłosierdzia Bożego przy ulicy Kowalskiego 1 o godz. 16. W Lublinie w
każdą trzecią sobotę miesiąca w Parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej przy
ulicy Roztocze 1 na Węglinie o godz. 15:00. Rozpoczynamy Mszą Św. w
intencji ratowania małżeństw. Po Mszy Św. przechodzimy do salki.
Najbliższe spotkanie w Lublinie odbędzie się w sobotę 18 lutego.

Bliższe informacje na stronie www.lublin.sychar.org

Powyższą informację proszę odczytać w niedzielnych ogłoszeniach duszpasterskich.

Z braterskim pozdrowieniem:

Ks. Szymon Czuwara


Modlitwa za przyczyną Matki Bożej o trzeźwość w Ojczyźnie
Maryjo, Królowo Polski i Wspomożycielko wiernych! Wejrzyj, prosimy, na nasz Naród i broń jego synów przed nałogami, a zwłaszcza przed pijaństwem. Spójrz Matko, na spustoszenie spowodowane klęską alkoholizmu. Otocz opieką rodziny zniszczone, zrujnowane tym nieszczęściem i udziel im radości wyzwolenia z tego nałogu oraz jego następstw. Prosimy, byś zakrólowała w Narodzie trzeźwym i zdrowym, wiernym Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi świętemu. Amen 

Wydruk z portalu wiara.pl

Kościół wypracował przez wieki środki pomocne do wewnętrznej przemiany człowieka. Znamy je dobrze, ale często nie wiemy jak je stosować, a jeśli nawet wiemy, to nie zawsze mamy wystarczającą samodyscyplinę. A przecież to takie proste i znane:

Post, który ma na celu opanowanie siebie, kontrolę nad swoimi pragnieniami i dążeniami. Dotyczy on w pierwszym rzędzie codziennego pokarmu, ale trzeba go także rozciągnąć na inne sfery naszego życia: alkohol, tytoń, język, telewizję. Post jest ćwiczeniem, które ma doprowadzić do tego, że człowiek będzie rzeczywiście panem siebie, rozporządzającym mądrze swoimi siłami. Nauczmy się mówić pokusie „nie!”.

Jałmużna otwiera nas na drugich, pomaga nam wyjść z ciasnego kręgu egoizmu, dostrzec innych i konkretnie im pomóc w ich potrzebach. Dzięki temu ćwiczeniu człowiek może zbliżyć się do drugich, stworzyć wspólnotę.

Modlitwa z kolei kieruje naszą uwagę na Boga, wyczula nasz wewnętrzny słuch na Jego głos, pozwala się z Nim spotkać i zjednoczyć. Dzięki niej człowiek wchodzi w głęboką relację z Bogiem, on sam i jego świat poszerzają się do wymiarów nieskończonych, wszystko zostaje w nim oczyszczone i nasycone światłem, pięknem i łaską.

Jak to zrobić, by móc w trakcie trwania Postu odpowiedzieć Bogu: kocham Cię i czekam na Twoje Zbawienie? Spróbujmy się wyciszyć, aby głos Boga został przez nas usłyszany i zrozumiany. Dajmy Bogu szansę dotarcia do nas z Jego wielorakimi darami, bo rezygnując z nich na co dzień z powodu nawału pracy, lenistwa, czy jakichś innych względów, podcinamy swoje własne korzenie, a wiadomo do czego takie zachowanie prowadzi: do samotności w otoczeniu. Bez Boga jesteśmy jak ścięty kwiat, nie mający szans na odrodzenie.


Kalendarz liturgiczny

Modlitwy

Katechezy sakramentalne

- Chrzest

- Bierzmowanie

- Eucharystia

- Pokuta

- Namaszczenie Chorych

- Małżeństwo

Liturgiczna Służba Ołtarza

Budowa kościoła

Wspólnota PuławskaStrona istnieje od: 15.10.2006
Stronę wykonał: Tomasz Sajnóg Kontakt ze mną